OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

GRAND MASTER WOMEN (50 & UP)

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 16 Sue Widmer Luyemburg WI 52 3:40:49.7
2 17 Jean Rohr Denmark WI 50 4:06:31.6
3 15 Vickie Pierquet Suamico WI 52 4:30:23.0
14 Georgia Nothdurft Eyota MN 57 -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

GRAND MASTER WOMEN (50 & UP)

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 16 Sue Widmer 35:34 2:09:13 56:03 3:40:49.7
2 17 Jean Rohr 49:12 2:17:06 1:00:14 4:06:31.6
3 15 Vickie Pierquet 41:39 2:48:21 1:00:23 4:30:23.0
14 Georgia Nothdurft -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

GRAND MASTER MEN (50 & UP)

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 61 Tom Koss Bryant WI 55 2:07:38.7
2 62 Jeff Loss Milwaukee WI 55 2:10:16.3
3 66 joe Cismoski Oshkosh WI 54 2:24:42.1
4 79 Patrick McCabe Saint Germain WI 50 2:29:47.9
5 78 Jon Werning Brookfield WI 50 2:31:45.3
6 74 Jon McAnulty Oregon WI 51 2:32:33.4
7 69 Greg Southard Menasha WI 53 2:40:24.0
8 63 Larry Bruss Madison WI 55 2:43:43.5
9 57 Dave Sykora Green Bay Wi 59 2:44:12.5
10 73 John Cardogan Sugar Grove IL 51 2:49:47.8
11 64 George Bornemann Antigo WI 54 2:50:08.0
12 59 Scott Stalheim Medford WI 57 2:50:56.4
13 76 Jeff Marvin Ironwood MI 50 2:56:46.6
14 56 Dale Soumis Antigo WI 59 2:57:20.3
15 67 Michael Milbach Appleton WI 54 3:01:42.6
16 68 Richard Sarnwick Shawano WI 54 3:10:53.7
17 54 Mike Sklavos Whitewater WI 61 3:11:49.1
18 65 Tom Pierquet Suamico WI 54 3:24:05.9
19 72 Randall Rohr Denmark WI 52 3:27:16.8
20 53 Mark Mueller Spooner WI 63 3:50:21.9
55 Lehr Hemenway Tolula IC 60 -- DNF --
58 Dick Pierquet Lt Suamico WI 57 -- DNF --
60 Robert Jones Waukesha WI 56 -- DNF --
70 Ed Alley Naperville IL 53 -- DNF --
71 John Widmer Luyemburg Wi 53 -- DNF --
75 Howard DeCleene Appleton WI 50 -- DNF --
77 Mark Terreau Oshkosh WI 50 -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

GRAND MASTER MEN (50 & UP)

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 61 Tom Koss 31:52 1:09:19 26:28 2:07:38.7
2 62 Jeff Loss 31:15 1:10:33 28:29 2:10:16.3
3 66 joe Cismoski 36:08 1:19:06 29:29 2:24:42.1
4 79 Patrick McCabe 35:13 1:17:04 37:31 2:29:47.9
5 78 Jon Werning 37:45 1:20:19 33:42 2:31:45.3
6 74 Jon McAnulty 32:32 1:24:12 35:50 2:32:33.4
7 69 Greg Southard 33:27 1:27:13 39:44 2:40:24.0
8 63 Larry Bruss 38:32 1:23:17 41:55 2:43:43.5
9 57 Dave Sykora 41:17 1:31:12 31:44 2:44:12.5
10 73 John Cardogan 46:02 1:30:05 33:41 2:49:47.8
11 64 George Bornemann 38:16 1:30:30 41:22 2:50:08.0
12 59 Scott Stalheim 33:02 1:36:29 41:26 2:50:56.4
13 76 Jeff Marvin 51:52 1:25:40 39:15 2:56:46.6
14 56 Dale Soumis 36:32 1:32:26 48:23 2:57:20.3
15 67 Michael Milbach 36:55 1:43:42 41:06 3:01:42.6
16 68 Richard Sarnwick 41:22 1:42:18 47:14 3:10:53.7
17 54 Mike Sklavos 34:44 1:50:21 46:45 3:11:49.1
18 65 Tom Pierquet 37:23 1:53:08 53:35 3:24:05.9
19 72 Randall Rohr 42:52 1:54:05 50:20 3:27:16.8
20 53 Mark Mueller 37:45 2:12:11 1:00:26 3:50:21.9
55 Lehr Hemenway -- DNF --
58 Dick Pierquet -- DNF --
60 Robert Jones -- DNF --
70 Ed Alley -- DNF --
71 John Widmer -- DNF --
75 Howard DeCleene -- DNF --
77 Mark Terreau -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

JUNIOR WOMEN (15-18)

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 1 Mariah Featherly Atlantic Mine MI 18 2:25:35.7

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

JUNIOR WOMEN (15-18)

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 1 Mariah Featherly 36:44 1:18:21 30:31 2:25:35.7

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

JUNIOR MEN (15-18)

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 9 Elias Featherly Atlantic Mine MI 15 2:16:38.9
2 6 Tyler Mackenhirn Osceola WI 17 2:30:00.6
3 7 Jeremy Amundson Dresser WI 17 2:32:26.4
4 3 Drew Peabody Whitewater WI 16 2:33:31.6
5 10 Anthony Krolczyk Orono MN 17 2:40:55.6
6 5 Alex Roveda Batwa IL 15 2:50:34.6
7 11 Casey Krolczyk Orono MN 15 2:56:31.0
8 221 Gage Anderson Aurora IL 16 2:57:34.0
9 4 Shane Stearns Toluca IL 15 3:32:42.1
10 8 Daniel Noe Green Bay WI 16 3:52:36.4
12 Kai Sharp Atlantic Mine MI 15 -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

JUNIOR MEN (15-18)

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 9 Elias Featherly 36:36 1:10:01 30:02 2:16:38.9
2 6 Tyler Mackenhirn 38:15 1:21:28 30:18 2:30:00.6
3 7 Jeremy Amundson 44:36 1:17:06 30:45 2:32:26.4
4 3 Drew Peabody 35:58 1:23:05 34:29 2:33:31.6
5 10 Anthony Krolczyk 36:01 1:29:10 35:45 2:40:55.6
6 5 Alex Roveda 49:14 1:23:24 37:57 2:50:34.6
7 11 Casey Krolczyk 38:41 1:29:53 47:57 2:56:31.0
8 221 Gage Anderson 39:11 1:33:39 44:44 2:57:34.0
9 4 Shane Stearns 50:59 1:44:19 57:25 3:32:42.1
10 8 Daniel Noe 41:56 2:09:33 1:01:08 3:52:36.4
12 Kai Sharp -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

MASTER WOMEN (40-49)

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 29 Michelle Koss Bryant WI 45 2:25:34.2
2 27 Tracey Ellenberg Sherwood WI 45 2:28:46.5
3 30 Anett Trebitz Duluth MN 43 2:31:44.6
4 25 Pam Schneider Sun Prarie WI 49 2:35:47.4
5 31 Amy Cooper Holmen WI 42 2:38:19.5
6 24 Jane Barnes Sobieski WI 49 3:05:28.4
7 38 Tracey Roveda Batwa IL 40 3:28:02.1
26 Stacy McAnulty Oregon WI 46 -- DNF --
28 Wendy Sharp Atlantic Mine MI 45 -- DNF --
32 Michaellyn Perkins Oshkosh WI 42 -- DNF --
33 Stacey Dean Lac Du Flambea Wi 41 -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

MASTER WOMEN (40-49) - SEGMENT DETAIL

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 29 Michelle Koss 35:37 1:17:33 32:25 2:25:34.2
2 27 Tracey Ellenberg 36:05 1:19:37 33:05 2:28:46.5
3 30 Anett Trebitz 34:22 1:20:45 36:38 2:31:44.6
4 25 Pam Schneider 39:22 1:24:23 32:03 2:35:47.4
5 31 Amy Cooper 38:10 1:25:48 34:22 2:38:19.5
6 24 Jane Barnes 36:40 1:46:12 42:37 3:05:28.4
7 38 Tracey Roveda 45:26 1:54:31 48:06 3:28:02.1
26 Stacy McAnulty -- DNF --
28 Wendy Sharp -- DNF --
32 Michaellyn Perkins -- DNF --
33 Stacey Dean -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

MASTER MEN (40-49)

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 106 Don Stickman Hilbert WI 40 1:58:47.9
2 117 Tom Woody Madison WI 45 2:03:24.5
3 109 Matt Kern Marquette MI 44 2:12:06.5
4 120 Scott Cooper Holmen WI 43 2:13:27.8
5 146 Matt Rescorla Fredonia WI 41 2:15:25.9
6 110 John Ward Green Bay WI 45 2:17:28.4
7 105 Jeff Merkt Wauwatosa WI 42 2:17:48.7
8 96 Rich Buchli Lake Mills WI 41 2:21:59.3
9 139 Brian Donley Madison WI 43 2:23:48.2
10 125 Jeff Ehrlich Cedarburg WI 46 2:24:34.8
11 99 Bob McCaffrey Sugar Grove IL 44 2:25:30.7
12 102 James Plouff De Pere WI 40 2:26:34.8
13 140 Lloyd Larson White Lake WI 44 2:26:35.3
14 115 Ed Holladay Duluth MN 46 2:26:43.0
15 141 Marty Olson Wausau WI 41 2:26:50.4
16 107 Jack Kukowski Badger MN 47 2:26:58.4
17 131 Tim Hoffman Appleton WI 43 2:27:02.6
18 137 Keith Batley Appleton WI 43 2:27:33.5
19 129 Steve Corsi Madison WI 44 2:28:55.8
20 116 Todd Jirous Stevens Point WI 45 2:30:01.0
21 103 Mike Downey New Berlin WI 40 2:31:17.7
22 132 Mitch Weckop Green Bay Wi 47 2:31:36.6
23 98 Jay Graber Pulaski WI 40 2:32:24.2
24 104 Michael Munnagle Elm Grove WI 40 2:33:56.0
25 111 Kip Miller Green Bay WI 42 2:34:49.0
26 134 Rod Ottens Green Bay WI 42 2:35:40.9
27 133 Thomas Huffer Green Bay WI 45 2:36:49.2
28 100 Roy Crimmins Maple Path IL 44 2:38:01.6
29 144 Brian Outhouse Oregon WI 40 2:38:24.9
30 108 Mark Robinson Rockford IL 46 2:38:49.2
31 126 Craigh Cepukenas Shorewood WI 41 2:40:53.1
32 128 Rich Fischer deerfield WI 42 2:41:13.1
33 135 Paul Ihde Green Bay WI 44 2:44:54.9
34 145 Rick Wendel Birnamwood Wi 40 2:45:33.6
35 142 Kevin Krolczyk Orono MN 42 2:47:25.3
36 130 Greg Ewers Mineral Point WI 47 2:47:51.0
37 127 Steve Galarneau Port Washingon WI 49 2:47:51.6
38 123 Mark Flannery Plymouth MN 41 2:54:26.9
39 147 Dennis Kunka Washington IL 40 2:56:23.6
40 118 Steve Stiloski Jackson WI 44 2:57:13.2
41 124 Rick Zimbelman Grafton WI 40 3:00:36.6
42 114 Mark Jensen Germantown WI 49 3:01:58.7
43 121 Joel Marvin Hudson WI 40 3:02:43.7
44 101 Ron LaCroix Appleton WI 40 3:05:02.4
45 143 John Semenske Williams Bay Wi 41 3:14:04.5
97 Steve Calhoun Menomonee Fall WI 46 -- DNF --
112 David Lasslett Lake Orion MI 48 -- DNF --
113 Jay Ebert DePere WI 41 -- DNF --
119 Brian Heikenen White Lake WI 47 -- DNF --
122 Tom Maierle Brown Deer WI 40 -- DNF --
136 Jay Boettge De Pere WI 43 -- DNF --
138 William Freeman Green Bay WI 44 -- DNF --
703 Brent Railsback Mequon WI 44 -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

MASTER MEN (40-49)

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 106 Don Stickman 32:17 1:00:39 25:52 1:58:47.9
2 117 Tom Woody 32:09 1:04:39 26:37 2:03:24.5
3 109 Matt Kern 34:49 1:10:26 26:52 2:12:06.5
4 120 Scott Cooper 33:23 1:14:08 25:57 2:13:27.8
5 146 Matt Rescorla 33:31 1:09:38 32:17 2:15:25.9
6 110 John Ward 34:34 1:15:23 27:32 2:17:28.4
7 105 Jeff Merkt 35:02 1:12:27 30:20 2:17:48.7
8 96 Rich Buchli 34:20 1:14:41 32:59 2:21:59.3
9 139 Brian Donley 37:29 1:12:58 33:22 2:23:48.2
10 125 Jeff Ehrlich 37:28 1:18:29 28:38 2:24:34.8
11 99 Bob McCaffrey 34:10 1:19:39 31:42 2:25:30.7
12 102 James Plouff 35:29 1:17:46 33:20 2:26:34.8
13 140 Lloyd Larson 31:33 1:16:34 38:29 2:26:35.3
14 115 Ed Holladay 36:22 1:16:32 33:49 2:26:43.0
15 141 Marty Olson 40:45 1:16:04 30:02 2:26:50.4
16 107 Jack Kukowski 29:53 1:23:20 33:46 2:26:58.4
17 131 Tim Hoffman 37:29 1:18:51 30:43 2:27:02.6
18 137 Keith Batley 37:09 1:19:34 30:51 2:27:33.5
19 129 Steve Corsi 32:57 1:22:24 33:35 2:28:55.8
20 116 Todd Jirous 35:37 1:23:46 30:38 2:30:01.0
21 103 Mike Downey 34:40 1:20:44 35:54 2:31:17.7
22 132 Mitch Weckop 36:07 1:18:34 36:56 2:31:36.6
23 98 Jay Graber 35:34 1:24:12 32:39 2:32:24.2
24 104 Michael Munnagle 35:02 1:21:46 37:08 2:33:56.0
25 111 Kip Miller 38:05 1:25:45 30:59 2:34:49.0
26 134 Rod Ottens 43:38 1:19:03 33:00 2:35:40.9
27 133 Thomas Huffer 39:48 1:21:54 35:08 2:36:49.2
28 100 Roy Crimmins 36:23 1:28:04 33:35 2:38:01.6
29 144 Brian Outhouse 38:45 1:20:02 39:38 2:38:24.9
30 108 Mark Robinson 38:00 1:23:38 37:12 2:38:49.2
31 126 Craigh Cepukenas 37:18 1:23:05 40:31 2:40:53.1
32 128 Rich Fischer 37:54 1:25:32 37:48 2:41:13.1
33 135 Paul Ihde 42:36 1:20:05 42:14 2:44:54.9
34 145 Rick Wendel 36:42 1:31:13 37:39 2:45:33.6
35 142 Kevin Krolczyk 36:20 1:25:20 45:46 2:47:25.3
36 130 Greg Ewers 34:39 1:27:37 45:35 2:47:51.0
37 127 Steve Galarneau 35:52 1:33:13 38:47 2:47:51.6
38 123 Mark Flannery 40:00 1:32:46 41:41 2:54:26.9
39 147 Dennis Kunka 45:53 1:34:20 36:11 2:56:23.6
40 118 Steve Stiloski 37:44 1:38:32 40:58 2:57:13.2
41 124 Rick Zimbelman 40:35 1:35:26 44:36 3:00:36.6
42 114 Mark Jensen 44:23 1:39:52 37:44 3:01:58.7
43 121 Joel Marvin 36:04 1:52:36 34:04 3:02:43.7
44 101 Ron LaCroix 45:50 1:36:38 42:35 3:05:02.4
45 143 John Semenske 46:07 1:44:37 43:21 3:14:04.5
97 Steve Calhoun -- DNF --
112 David Lasslett -- DNF --
113 Jay Ebert -- DNF --
119 Brian Heikenen -- DNF --
122 Tom Maierle -- DNF --
136 Jay Boettge -- DNF --
138 William Freeman -- DNF --
703 Brent Railsback -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

SENIOR WOMEN (19-39)

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 35 Katie Monson Neenah WI 35 2:43:49.9
2 49 Abby Widmer Luyemburg WI 24 2:44:02.1
3 36 Bethany Swanstrom Appleton WI 28 2:48:48.1
4 46 Molly Krolczyk Madison WI 28 2:53:34.8
5 51 Julie Banashak Milwaukee WI 29 2:56:50.6
6 37 Ursala Russo Wauwatosa WI 38 3:01:31.1
7 40 Katie Stevens Oregon WI 29 3:29:00.7
8 44 Elizabeth Katt-Reinde Madison WI 29 3:40:27.9
39 Shannon Anderson Buffalo NY 34 -- DNF --
41 Jeanette Banashak Grand Rapids MI 31 -- DNF --
42 Molly Wolf Crystal Lake IL 39 -- DNF --
43 Carolyn Clarke Glen Ellyn IL 38 -- DNF --
45 CC Krolczyk Fond Du Lac WI 37 -- DNF --
47 Bobbette Hickson Wausau WI 36 -- DNF --
48 Heidi Sturman Minnetonka MN 29 -- DNF --
50 Tricia Cook Wenona IL 37 -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

SENIOR WOMEN (19-39)

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 35 Katie Monson 38:27 1:25:49 39:34 2:43:49.9
2 49 Abby Widmer 33:24 1:37:01 33:38 2:44:02.1
3 36 Bethany Swanstrom 38:44 1:29:14 40:51 2:48:48.1
4 46 Molly Krolczyk 39:38 1:34:19 39:38 2:53:34.8
5 51 Julie Banashak 45:06 1:33:45 38:00 2:56:50.6
6 37 Ursala Russo 38:59 1:39:02 43:31 3:01:31.1
7 40 Katie Stevens 40:50 2:02:50 45:21 3:29:00.7
8 44 Elizabeth Katt-Reinde 40:39 2:07:19 52:30 3:40:27.9
39 Shannon Anderson -- DNF --
41 Jeanette Banashak -- DNF --
42 Molly Wolf -- DNF --
43 Carolyn Clarke -- DNF --
45 CC Krolczyk -- DNF --
47 Bobbette Hickson -- DNF --
48 Heidi Sturman -- DNF --
50 Tricia Cook -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

SENIOR MEN (19-39)

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 260 Sam Mueller Madison WI 29 2:01:19.8
2 261 Peter Witucki Madison WI 26 2:06:24.3
3 238 Ryan Zimny Duluth MN 29 2:10:15.8
4 252 Chad Schuh Kaukauna WI 22 2:10:24.9
5 246 Glenn Marvin Ironwood MI 20 2:13:31.4
6 264 Steve Sturman Minnetonka MN 30 2:13:36.2
7 272 Paul Knoll Greenville WI 36 2:14:20.4
8 250 Paul Vaneyonhoven Kaukauna WI 25 2:14:40.5
9 254 Steven Krigbaum Madison WI 39 2:15:51.7
10 211 Matt Manzeck Belgium WI 39 2:16:52.4
11 248 Greg Schaitel Onalaska WI 31 2:19:12.1
12 262 Bill Selbig Madison WI 37 2:22:19.0
13 222 Brian Staniszewski Washington IL 32 2:26:47.7
14 225 Stephen Anderson Racine WI 37 2:27:50.5
15 208 Jeff Swanstorm Appleton WI 30 2:28:32.5
16 270 Chad Harger Deerbrook Wi 31 2:29:48.4
17 253 Jason Vandermause Ner Franxen Wi 31 2:30:19.0
18 249 Brian Grieves Shawano WI 32 2:30:28.0
19 224 Mark Mettelmann Kaukauna WI 38 2:31:59.4
20 213 Rob Strauch Genoa IL 38 2:32:45.5
21 251 Tyler Vanschyndel Kaukauna WI 23 2:33:38.3
22 242 Dave Landers Pulaski WI 28 2:34:46.3
23 227 Todd Amundson Dresser WI 37 2:37:37.9
24 247 John Reinders Madison WI 29 2:37:54.2
25 231 Darron May Stillwater MN 32 2:40:15.7
26 257 Andy Czechonski Neenah Wi 25 2:40:52.8
27 209 Larry Whitt New London WI 36 2:43:50.7
28 234 Tom Schmidt Port Washingto WI 36 2:44:16.4
29 206 Brian Stone Appleton WI 35 2:45:31.8
30 233 Russell Anderson Milwaukee WI 36 2:46:36.6
31 235 Patrick Sorensen Cedarburg WI 36 2:46:45.0
32 259 Robert Monson Neenah WI 32 2:48:04.4
33 214 Mark Stearns Toluca IL 15 2:49:47.0
34 265 Simon Twigger Milwaukee Wi 39 2:50:21.6
35 263 Ryan Homman Antigo WI 26 2:50:31.5
36 223 Dan Major Milwaukee WI 29 2:57:48.5
37 207 Mark Jeske Appleton WI 26 2:58:44.3
38 240 Nicolas Evers Sussex WI 39 2:59:03.2
39 239 Dan Greifenkamp Menomonee Fall WI 38 3:01:06.0
40 228 Tim Capelle Maplewood MN 32 3:01:19.4
41 266 Mike Mrachek Crystal Lake IL 28 3:01:53.5
42 236 David Sampe Mequon WI 38 3:02:33.3
43 256 Michael Krolczyk Fond Du Lac WI 39 3:03:30.4
44 215 Rob CUrtis Lockport IL 33 3:06:10.0
45 245 Kevin Haro Milaukee WI 30 3:09:48.2
46 244 Jeremy Kingsbury Sussex WI 30 3:10:19.1
47 271 Brent Loftis Chesterfield MI 27 3:11:11.4
48 217 Brian Wenking Watertown WI 38 3:12:16.9
49 258 Kevin Milbach Plover WI 27 3:13:47.0
50 220 Bob Ward North Aurora IL 39 3:17:38.5
51 237 Dave Taylor Ham Lake MN 33 3:19:14.5
52 241 David Walczybock Clinton Twp. MI 37 3:43:44.9
53 219 Al Lynch Denver CO 35 3:56:47.2
210 Harold Hunter Belgium WI 39 -- DNF --
212 Marcos Czako Lockport IL 32 -- DNF --
216 Wade Anunson Fitchburg WI 38 -- DNF --
218 Micah Jones Ferndale MI 30 -- DNF --
226 Todd Burns Menominee WI 35 -- DNF --
229 Mike Murre Fond Du Lac WI 38 -- DNF --
230 Paul Corteville Bloomingon IL 26 -- DNF --
232 Mark Fischer Milwaukee WI 27 -- DNF --
243 Hansi Johnson Carlton MN 37 -- DNF --
255 Brian Terreau Combined Locus WI 22 -- DNF --
267 Nathan Langhurst 28 -- DNF --
268 Jeff Smith 27 -- DNF --
269 Dan Larson Antigo WI 26 -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

SENIOR MEN (19-39)

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 260 Sam Mueller 31:23 1:01:56 28:01 2:01:19.8
2 261 Peter Witucki 32:41 1:07:59 25:45 2:06:24.3
3 238 Ryan Zimny 31:12 1:10:37 28:27 2:10:15.8
4 252 Chad Schuh 33:58 1:09:57 26:30 2:10:24.9
5 246 Glenn Marvin 34:18 1:11:25 27:49 2:13:31.4
6 264 Steve Sturman 35:18 1:08:34 29:45 2:13:36.2
7 272 Paul Knoll 42:59 1:04:14 27:08 2:14:20.4
8 250 Paul Vaneyonhoven 36:54 1:10:51 26:56 2:14:40.5
9 254 Steven Krigbaum 35:39 1:10:02 30:11 2:15:51.7
10 211 Matt Manzeck 33:41 1:12:56 30:16 2:16:52.4
11 248 Greg Schaitel 36:24 1:11:54 30:55 2:19:12.1
12 262 Bill Selbig 35:16 1:13:56 33:07 2:22:19.0
13 222 Brian Staniszewski 34:24 1:16:33 35:51 2:26:47.7
14 225 Stephen Anderson 38:54 1:12:32 36:25 2:27:50.5
15 208 Jeff Swanstorm 41:00 1:12:16 35:17 2:28:32.5
16 270 Chad Harger 41:48 1:17:02 30:59 2:29:48.4
17 253 Jason Vandermause 36:39 1:19:18 34:22 2:30:19.0
18 249 Brian Grieves 36:15 1:20:40 33:33 2:30:28.0
19 224 Mark Mettelmann 39:06 1:19:03 33:51 2:31:59.4
20 213 Rob Strauch 39:28 1:21:27 31:51 2:32:45.5
21 251 Tyler Vanschyndel 36:40 1:28:27 28:32 2:33:38.3
22 242 Dave Landers 40:50 1:20:40 33:17 2:34:46.3
23 227 Todd Amundson 35:28 1:24:37 37:33 2:37:37.9
24 247 John Reinders 34:31 1:25:25 37:59 2:37:54.2
25 231 Darron May 38:39 1:22:34 39:03 2:40:15.7
26 257 Andy Czechonski 34:28 1:23:49 42:36 2:40:52.8
27 209 Larry Whitt 39:45 1:27:54 36:12 2:43:50.7
28 234 Tom Schmidt 34:52 1:32:01 37:24 2:44:16.4
29 206 Brian Stone 38:15 1:23:08 44:09 2:45:31.8
30 233 Russell Anderson 42:53 1:25:54 37:50 2:46:36.6
31 235 Patrick Sorensen 35:27 1:38:17 33:01 2:46:45.0
32 259 Robert Monson 40:26 1:27:08 40:31 2:48:04.4
33 214 Mark Stearns 38:17 1:33:37 37:53 2:49:47.0
34 265 Simon Twigger 34:22 1:33:54 42:06 2:50:21.6
35 263 Ryan Homman 37:01 1:30:17 43:14 2:50:31.5
36 223 Dan Major 40:01 1:36:50 40:58 2:57:48.5
37 207 Mark Jeske 40:31 1:36:01 42:13 2:58:44.3
38 240 Nicolas Evers 46:11 1:32:07 40:46 2:59:03.2
39 239 Dan Greifenkamp 41:29 1:30:20 49:17 3:01:06.0
40 228 Tim Capelle 39:16 1:35:40 46:24 3:01:19.4
41 266 Mike Mrachek 39:35 1:35:03 47:16 3:01:53.5
42 236 David Sampe 34:40 1:43:46 44:08 3:02:33.3
43 256 Michael Krolczyk 40:36 1:33:26 49:29 3:03:30.4
44 215 Rob CUrtis 37:38 1:39:04 49:28 3:06:10.0
45 245 Kevin Haro 35:22 1:49:28 44:59 3:09:48.2
46 244 Jeremy Kingsbury 36:37 1:46:24 47:19 3:10:19.1
47 271 Brent Loftis 45:19 1:37:29 48:24 3:11:11.4
48 217 Brian Wenking 38:10 1:52:26 41:41 3:12:16.9
49 258 Kevin Milbach 43:51 1:35:02 54:54 3:13:47.0
50 220 Bob Ward 36:23 1:52:19 48:57 3:17:38.5
51 237 Dave Taylor 42:36 1:50:17 46:22 3:19:14.5
52 241 David Walczybock 1:14:28 1:41:09 48:08 3:43:44.9
53 219 Al Lynch 46:19 2:14:33 55:56 3:56:47.2
210 Harold Hunter -- DNF --
212 Marcos Czako -- DNF --
216 Wade Anunson -- DNF --
218 Micah Jones -- DNF --
226 Todd Burns -- DNF --
229 Mike Murre -- DNF --
230 Paul Corteville -- DNF --
232 Mark Fischer -- DNF --
243 Hansi Johnson -- DNF --
255 Brian Terreau -- DNF --
267 Nathan Langhurst -- DNF --
268 Jeff Smith -- DNF --
269 Dan Larson -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

TANDEM WOMEN (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 20 Kris Neidinger Waunakee WI 40 2:40:15.6
2 21 Jamee Peters White Lake WI 46 2:42:12.0
3 22 Dana Johnson Waukesha WI 36 2:49:43.4
4 94 Chris Berry White Lake WI 42 2:58:08.4
5 93 Sandi Gallagher White Lake WI 45 3:12:57.3
6 19 Faith Schlaeppi New London WI 48 3:38:17.8

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

TANDEM WOMEN (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 20 Kris Neidinger 41:53 1:25:06 33:17 2:40:15.6
2 21 Jamee Peters 33:21 1:25:42 43:09 2:42:12.0
3 22 Dana Johnson 33:21 1:30:33 45:50 2:49:43.4
4 94 Chris Berry 45:16 1:29:37 43:16 2:58:08.4
5 93 Sandi Gallagher 45:16 1:40:08 47:34 3:12:57.3
6 19 Faith Schlaeppi 41:53 2:07:20 49:05 3:38:17.8

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

TANDEM MEN (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 178 Fred Hubley Appleton WI 40 1:55:08.8
2 161 Bret Schlaeppi Eau Claire WI 47 2:03:36.9
3 162 Blake Schlaeppi New London WI 49 2:04:20.9
4 191 Mark Dziedzic Cottage Grove WI 31 2:05:21.3
5 192 Joel Dziedzic West Bend WI 29 2:07:20.8
6 159 James Linstedt Cambria WI 44 2:08:35.3
7 153 Dan Janichek Appleton WI 29 2:11:22.3
8 154 Robert Moore Dickeyville WI 28 2:14:27.8
9 177 Mike Arndt Greenfield WI 40 2:16:11.5
10 202 Brent Hipke 35 2:18:30.4
11 195 Mark Wilcox Delafield WI 44 2:22:06.8
12 152 Terry Prewitt Neenah WI 46 2:22:20.7
13 201 Pete Manowske Malone WI 41 2:22:46.2
14 150 Scot Tuggle Spring Lake MI 33 2:24:06.8
15 194 Brent Brown Milwaukee WI 31 2:25:26.8
16 193 Todd Elliott Cottage Grove WI 30 2:26:40.4
17 151 Michael Kading Menasha WI 40 2:28:12.3
18 160 John Nettekoven Oshkosh WI 43 2:28:28.9
19 196 Mike Miller Menomonee Fall WI 44 2:29:22.3
20 172 Ed Saloga Sugar Grove IL 40 2:29:24.7
21 183 Steve Baumann Green Bay WI 46 2:33:17.9
22 176 Dennis Wimmer Franklin WI 39 2:37:02.1
23 187 Jim Fisher Sharewood MN 39 2:40:30.0
24 149 Elton Saunders Neenah WI 33 2:40:41.9
25 181 Jeffery Rotz Rochester MN 30 2:42:01.7
26 165 Joe Cotton Plattville WI 31 2:43:15.1
27 197 Brad Farrar Cambridge WI 34 2:43:17.0
28 157 Robert Neidinger Slinger WI 43 2:43:52.5
29 171 Rick Campbell Sugar Grove IL 44 2:44:11.7
30 167 Vince Guerrero Lake Mills WI 35 2:44:13.2
31 163 Dave Grumann Oconomowoc WI 41 2:46:10.3
32 168 Rick Wollin Waterloo WI 36 2:46:31.8
33 179 Cory Olson Wauwatosa WI 38 2:48:25.6
34 164 Al Grumann New London WI 37 2:48:40.9
35 198 Chad Olson New Berlin WI 34 2:49:14.6
36 180 Jeff Hauswirth Waukesha WI 38 2:49:43.8
37 182 Chris Bowron Rochester MN 31 2:52:00.0
38 175 Vito Russo Wauwatosa WI 39 2:53:16.7
39 188 Kevin Shriver Minneapolis MN 51 2:55:17.6
40 170 Chris Kroll Lake Mills WI 35 2:55:31.3
41 200 Nick Low Crystal Lake IL 25 2:58:12.2
42 199 Eric Wickenkamp Johnsburg IL 30 2:58:14.6
43 204 Troy Hoyord Mosinee WI 15 3:00:39.5
44 203 Matt Hoyord Mosinee WI 44 3:00:39.9
45 184 Robert Andelman Evanston IL 41 3:03:28.5
46 174 Howard DeCleen 35 3:08:18.0
47 169 Shane Schuhmacher Platteville WI 35 3:08:44.7
48 158 Emil Neidinger Slinger WI 64 3:08:52.2
49 166 Troy McKay Platteville WI 35 3:36:29.6
155 Kerry Sparks Wisconsin Rapi WI 42 -- DNF --
156 Mike Cavanaugh Wisconsin Rapi WI 41 -- DNF --
173 Kevin Foley McHenry IL 45 -- DNF --
185 Paul Grondin Dryden MI 62 -- DNF --
186 Clark Kent Lapeer MI 47 -- DNF --
189 Joshua Lasslett Lake Orion MI 30 -- DNF --
190 Dustin Coleman Lake Orion MI 24 -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

TANDEM MEN (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 178 Fred Hubley 33:32 56:48 24:49 1:55:08.8
2 161 Bret Schlaeppi 31:02 1:05:43 26:52 2:03:36.9
3 162 Blake Schlaeppi 31:02 1:06:03 27:16 2:04:20.9
4 191 Mark Dziedzic 35:17 1:05:11 24:54 2:05:21.3
5 192 Joel Dziedzic 35:17 1:07:11 24:53 2:07:20.8
6 159 James Linstedt 33:44 1:08:10 26:42 2:08:35.3
7 153 Dan Janichek 33:15 1:09:05 29:03 2:11:22.3
8 154 Robert Moore 33:15 1:11:32 29:41 2:14:27.8
9 177 Mike Arndt 33:32 1:08:41 33:59 2:16:11.5
10 202 Brent Hipke 35:50 1:11:18 31:23 2:18:30.4
11 195 Mark Wilcox 36:36 1:14:27 31:04 2:22:06.8
12 152 Terry Prewitt 35:12 1:14:37 32:32 2:22:20.7
13 201 Pete Manowske 35:50 1:16:42 30:15 2:22:46.2
14 150 Scot Tuggle 36:48 1:15:44 31:35 2:24:06.8
15 194 Brent Brown 42:58 1:12:26 30:03 2:25:26.8
16 193 Todd Elliott 42:58 1:14:50 28:53 2:26:40.4
17 151 Michael Kading 35:12 1:19:33 33:28 2:28:12.3
18 160 John Nettekoven 33:44 1:23:53 30:52 2:28:28.9
19 196 Mike Miller 36:36 1:21:17 31:30 2:29:22.3
20 172 Ed Saloga 35:21 1:25:20 28:44 2:29:24.7
21 183 Steve Baumann 43:55 1:12:44 36:39 2:33:17.9
22 176 Dennis Wimmer 42:09 1:22:23 32:31 2:37:02.1
23 187 Jim Fisher 41:51 1:24:51 33:48 2:40:30.0
24 149 Elton Saunders 36:48 1:21:19 42:35 2:40:41.9
25 181 Jeffery Rotz 42:11 1:23:35 36:16 2:42:01.7
26 165 Joe Cotton 38:05 1:28:01 37:10 2:43:15.1
27 197 Brad Farrar 45:22 1:22:27 35:28 2:43:17.0
28 157 Robert Neidinger 45:42 1:21:25 36:46 2:43:52.5
29 171 Rick Campbell 35:21 1:36:38 32:13 2:44:11.7
30 167 Vince Guerrero 39:13 1:30:02 34:59 2:44:13.2
31 163 Dave Grumann 39:52 1:24:02 42:17 2:46:10.3
32 168 Rick Wollin 39:13 1:28:51 38:28 2:46:31.8
33 179 Cory Olson 45:05 1:26:23 36:58 2:48:25.6
34 164 Al Grumann 39:52 1:27:47 41:02 2:48:40.9
35 198 Chad Olson 45:22 1:29:41 34:12 2:49:14.6
36 180 Jeff Hauswirth 45:05 1:29:47 34:52 2:49:43.8
37 182 Chris Bowron 42:11 1:31:03 38:46 2:52:00.0
38 175 Vito Russo 42:09 1:33:37 37:31 2:53:16.7
39 188 Kevin Shriver 41:51 1:36:00 37:27 2:55:17.6
40 170 Chris Kroll 46:28 1:29:07 39:57 2:55:31.3
41 200 Nick Low 41:47 1:35:55 40:31 2:58:12.2
42 199 Eric Wickenkamp 41:47 1:35:53 40:35 2:58:14.6
43 204 Troy Hoyord 39:27 1:40:46 40:27 3:00:39.5
44 203 Matt Hoyord 39:27 1:40:45 40:28 3:00:39.9
45 184 Robert Andelman 43:55 1:38:59 40:35 3:03:28.5
46 174 Howard DeCleen 41:45 1:34:29 52:04 3:08:18.0
47 169 Shane Schuhmacher 46:28 1:36:43 45:34 3:08:44.7
48 158 Emil Neidinger 45:42 1:37:07 46:04 3:08:52.2
49 166 Troy McKay 38:05 2:01:46 56:39 3:36:29.6
155 Kerry Sparks -- DNF --
156 Mike Cavanaugh -- DNF --
173 Kevin Foley -- DNF --
185 Paul Grondin -- DNF --
186 Clark Kent -- DNF --
189 Joshua Lasslett -- DNF --
190 Dustin Coleman -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

TANDEM MIXED (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS

Plc Bib Name City ST Age Time
=== === ===================== ============== == === =========
1 83 Matt Diebel Madison WI 33 2:12:12.5
2 82 Mark Scaife Metamora IL 41 2:27:09.5
3 85 Brett Vuyk West Bend WI 40 2:27:18.1
4 84 Rebecca Gass Madison WI 31 2:31:55.9
5 86 Barbara Vuyk West Bend WI 44 2:40:41.6
6 81 Muriel Scaife Metamora IL 41 2:54:24.4
7 90 Tom Horbinski Wauwatosa WI 35 3:01:31.6
8 88 Shannon Johnson Waukesha WI 36 3:22:00.8
9 91 Jessica Gerbers St. Paul MN 26 3:28:07.3
10 87 Dan Johnson Waukesha WI 35 3:32:48.2
11 92 Randy Fresonke Fridley MN 29 3:33:42.6
12 89 Julie Horbinski Wauwatosa WI 29 3:37:04.1
700 Mark Mastalski Madison WI 35 -- DNF --
701 Crystal Fankhauser Madison WI 25 -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

TANDEM MIXED (15 & UP) - INDIVIDUAL RESULTS

Plc Bib Name Boat Bike Run Overall
=== === ===================== ======= ======= ======= =========
1 83 Matt Diebel 34:25 1:07:52 29:56 2:12:12.5
2 82 Mark Scaife 37:08 1:15:26 34:36 2:27:09.5
3 85 Brett Vuyk 36:17 1:15:40 35:22 2:27:18.1
4 84 Rebecca Gass 34:25 1:26:07 31:24 2:31:55.9
5 86 Barbara Vuyk 36:17 1:29:01 35:24 2:40:41.6
6 81 Muriel Scaife 37:08 1:36:00 41:17 2:54:24.4
7 90 Tom Horbinski 43:54 1:34:26 43:12 3:01:31.6
8 88 Shannon Johnson 41:29 1:58:37 41:55 3:22:00.8
9 91 Jessica Gerbers 52:07 1:54:05 41:56 3:28:07.3
10 87 Dan Johnson 41:29 1:51:34 59:46 3:32:48.2
11 92 Randy Fresonke 52:07 1:54:03 47:33 3:33:42.6
12 89 Julie Horbinski 43:54 2:00:49 52:22 3:37:04.1
700 Mark Mastalski -- DNF --
701 Crystal Fankhauser -- DNF --

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

TANDEM WOMEN (15 & UP) TEAM RESULTS

Plc Team
--------

1. 2
2:42:12 2:49:44 = 5:31:56
21 Jamee Peters, 22 Dana Johnson
2. 3
2:58:09 3:12:58 = 6:11:07
94 Chris Berry, 93 Sandi Gallagher
3. 1
2:40:16 3:38:18 = 6:18:34
20 Kris Neidinger, 19 Faith Schlaeppi

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

TANDEM MEN (15 & UP) TEAM RESULTS

Plc Team
--------

1. 17
2:03:37 2:04:21 = 4:07:58
161 Bret Schlaeppi, 162 Blake Schlaeppi
2. 25
1:55:09 2:16:12 = 4:11:21
178 Fred Hubley, 177 Mike Arndt
3. 32
2:05:22 2:07:21 = 4:12:43
191 Mark Dziedzic, 192 Joel Dziedzic
4. 13
2:11:23 2:14:28 = 4:25:51
153 Dan Janichek, 154 Robert Moore
5. 16
2:08:36 2:28:29 = 4:37:05
159 James Linstedt, 160 John Nettekoven
6. 37
2:18:31 2:22:47 = 4:41:18
202 Brent Hipke, 201 Pete Manowske
7. 12
2:22:21 2:28:13 = 4:50:34
152 Terry Prewitt, 151 Michael Kading
8. 34
2:22:07 2:29:23 = 4:51:30
195 Mark Wilcox, 196 Mike Miller
9. 33
2:25:27 2:26:41 = 4:52:08
194 Brent Brown, 193 Todd Elliott
10. 11
2:24:07 2:40:42 = 5:04:49
150 Scot Tuggle, 149 Elton Saunders
11. 22
2:29:25 2:44:12 = 5:13:37
172 Ed Saloga, 171 Rick Campbell
12. 24
2:37:03 2:53:17 = 5:30:20
176 Dennis Wimmer, 175 Vito Russo
13. 20
2:44:14 2:46:32 = 5:30:46
167 Vince Guerrero, 168 Rick Wollin
14. 35
2:43:17 2:49:15 = 5:32:32
197 Brad Farrar, 198 Chad Olson
15. 27
2:42:02 2:52:00 = 5:34:02
181 Jeffery Rotz, 182 Chris Bowron
16. 18
2:46:11 2:48:41 = 5:34:52
163 Dave Grumann, 164 Al Grumann
17. 30
2:40:30 2:55:18 = 5:35:48
187 Jim Fisher, 188 Kevin Shriver
18. 28
2:33:18 3:03:29 = 5:36:47
183 Steve Baumann, 184 Robert Andelman
19. 26
2:48:26 2:49:44 = 5:38:10
179 Cory Olson, 180 Jeff Hauswirth
20. 15
2:43:53 3:08:53 = 5:52:46
157 Robert Neidinger, 158 Emil Neidinger
21. 36
2:58:13 2:58:15 = 5:56:28
200 Nick Low, 199 Eric Wickenkamp
22. 38
3:00:40 3:00:40 = 6:01:20
204 Troy Hoyord, 203 Matt Hoyord
23. 21
2:55:32 3:08:45 = 6:04:17
170 Chris Kroll, 169 Shane Schuhmacher
24. 19
2:43:16 3:36:30 = 6:19:46
165 Joe Cotton, 166 Troy McKay

OFFICIAL RESULTS
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

TANDEM MIXED (15 & UP) TEAM RESULTS

Plc Team
--------

1. 5
2:12:13 2:31:56 = 4:44:09
83 Matt Diebel, 84 Rebecca Gass
2. 6
2:27:19 2:40:42 = 5:08:01
85 Brett Vuyk, 86 Barbara Vuyk
3. 4
2:27:10 2:54:25 = 5:21:35
82 Mark Scaife, 81 Muriel Scaife
4. 8
3:01:32 3:37:05 = 6:38:37
90 Tom Horbinski, 89 Julie Horbinski
5. 7
3:22:01 3:32:49 = 6:54:50
88 Shannon Johnson, 87 Dan Johnson
6. 9
3:28:08 3:33:43 = 7:01:51
91 Jessica Gerbers, 92 Randy Fresonke

Page 1
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
1 Featherly, Mariah Atlantic Mine MI 18 JUNIOR
2 GHOST, GHOST 99 GHOST
3 Peabody, Drew Whitewater WI 16 JUNIOR
4 Stearns, Shane Toluca IL 15 JUNIOR
5 Roveda, Alex Batwa IL 15 JUNIOR
6 Mackenhirn, Tyler Osceola WI 17 JUNIOR
7 Amundson, Jeremy Dresser WI 17 JUNIOR
8 Noe, Daniel Green Bay WI 16 JUNIOR
9 Featherly, Elias Atlantic Mine MI 15 JUNIOR
10 Krolczyk, Anthony Orono MN 17 JUNIOR
11 Krolczyk, Casey Orono MN 15 JUNIOR
12 Sharp, Kai Atlantic Mine MI 15 JUNIOR
14 Nothdurft, Georgia Eyota MN 57 GRAND-MASTER
15 Pierquet, Vickie Suamico WI 52 GRAND-MASTER
16 Widmer, Sue Luyemburg WI 52 GRAND-MASTER
17 Rohr, Jean Denmark WI 50 GRAND-MASTER
18 GHOST, GHOST 99 GHOST
19 Schlaeppi, Faith New London WI 48 TANDEM-WOMEN Kris Neidinger
20 Neidinger, Kris Waunakee WI 40 TANDEM-WOMEN Faith Schlaepp
21 Peters, Jamee White Lake WI 46 TANDEM-WOMEN Dana Johnson
22 Johnson, Dana Waukesha WI 36 TANDEM-WOMEN Jamee Peters
23 GHOST, GHOST 99 GHOST
24 Barnes, Jane Sobieski WI 49 MASTER
25 Schneider, Pam Sun Prarie WI 49 MASTER
26 McAnulty, Stacy Oregon WI 46 MASTER
27 Ellenberg, Tracey Sherwood WI 45 MASTER
28 Sharp, Wendy Atlantic Mine MI 45 MASTER
29 Koss, Michelle Bryant WI 45 MASTER
30 Trebitz, Anett Duluth MN 43 MASTER
31 Cooper, Amy Holmen WI 42 MASTER
32 Perkins, Michaellyn Oshkosh WI 42 MASTER
33 Dean, Stacey Lac Du Flambeau Wi 41 MASTER
34 GHOST, GHOST 99 GHOST
35 Monson, Katie Neenah WI 35 SENIOR
36 Swanstrom, Bethany Appleton WI 28 SENIOR
37 Russo, Ursala Wauwatosa WI 38 SENIOR
38 Roveda, Tracey Batwa IL 40 MASTER
39 Anderson, Shannon Buffalo NY 34 SENIOR
40 Stevens, Katie Oregon WI 29 SENIOR
41 Banashak, Jeanette Grand Rapids MI 31 SENIOR
42 Wolf, Molly Crystal Lake IL 39 SENIOR
43 Clarke, Carolyn Glen Ellyn IL 38 SENIOR
44 Katt-Reinders, Eliza Madison WI 29 SENIOR
45 Krolczyk, CC Fond Du Lac WI 37 SENIOR
46 Krolczyk, Molly Madison WI 28 SENIOR
47 Hickson, Bobbette Wausau WI 36 SENIOR
48 Sturman, Heidi Minnetonka MN 29 SENIOR
49 Widmer, Abby Luyemburg WI 24 SENIOR
50 Cook, Tricia Wenona IL 37 SENIOR
51 Banashak, Julie Milwaukee WI 29 SENIOR

 

Page 2
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
52 GHOST, GHOST 99 GHOST
53 Mueller, Mark Spooner WI 63 GRAND-MASTER
54 Sklavos, Mike Whitewater WI 61 GRAND-MASTER
55 Hemenway, Lehr Tolula IC 60 GRAND-MASTER
56 Soumis, Dale Antigo WI 59 GRAND-MASTER
57 Sykora, Dave Green Bay Wi 59 GRAND-MASTER
58 Pierquet, Dick Lt Suamico WI 57 GRAND-MASTER
59 Stalheim, Scott Medford WI 57 GRAND-MASTER
60 Jones, Robert Waukesha WI 56 GRAND-MASTER
61 Koss, Tom Bryant WI 55 GRAND-MASTER
62 Loss, Jeff Milwaukee WI 55 GRAND-MASTER
63 Bruss, Larry Madison WI 55 GRAND-MASTER
64 Bornemann, George Antigo WI 54 GRAND-MASTER
65 Pierquet, Tom Suamico WI 54 GRAND-MASTER
66 Cismoski, joe Oshkosh WI 54 GRAND-MASTER
67 Milbach, Michael Appleton WI 54 GRAND-MASTER
68 Sarnwick, Richard Shawano WI 54 GRAND-MASTER
69 Southard, Greg Menasha WI 53 GRAND-MASTER
70 Alley, Ed Naperville IL 53 GRAND-MASTER
71 Widmer, John Luyemburg Wi 53 GRAND-MASTER
72 Rohr, Randall Denmark WI 52 GRAND-MASTER
73 Cardogan, John Sugar Grove IL 51 GRAND-MASTER
74 McAnulty, Jon Oregon WI 51 GRAND-MASTER
75 DeCleene, Howard Appleton WI 50 GRAND-MASTER
76 Marvin, Jeff Ironwood MI 50 GRAND-MASTER
77 Terreau, Mark Oshkosh WI 50 GRAND-MASTER
78 Werning, Jon Brookfield WI 50 GRAND-MASTER
79 McCabe, Patrick Saint Germain WI 50 GRAND-MASTER
80 GHOST, GHOST 99 GHOST
81 Scaife, Muriel Metamora IL 41 TANDEM-MIXED Mark Scaife
82 Scaife, Mark Metamora IL 41 TANDEM-MIXED Muriel Scaife
83 Diebel, Matt Madison WI 33 TANDEM-MIXED Rebecca Gass
84 Gass, Rebecca Madison WI 31 TANDEM-MIXED Matt Diebel
85 Vuyk, Brett West Bend WI 40 TANDEM-MIXED Barbara Vuyk
86 Vuyk, Barbara West Bend WI 44 TANDEM-MIXED Brett Vuyk
87 Johnson, Dan Waukesha WI 35 TANDEM-MIXED Shannon Johnso
88 Johnson, Shannon Waukesha WI 36 TANDEM-MIXED Dan Johnson
89 Horbinski, Julie Wauwatosa WI 29 TANDEM-MIXED Tom Horbinski
90 Horbinski, Tom Wauwatosa WI 35 TANDEM-MIXED Julie Horbinsk
91 Gerbers, Jessica St. Paul MN 26 TANDEM-MIXED Randy Fresonke
92 Fresonke, Randy Fridley MN 29 TANDEM-MIXED Jessica Gerber
93 Gallagher, Sandi White Lake WI 45 TANDEM-WOMEN Chris Berry
94 Berry, Chris White Lake WI 42 TANDEM-WOMEN Sandi Gallaghe
95 GHOST, GHOST 99 GHOST
96 Buchli, Rich Lake Mills WI 41 MASTER
97 Calhoun, Steve Menomonee Falls WI 46 MASTER
98 Graber, Jay Pulaski WI 40 MASTER
99 McCaffrey, Bob Sugar Grove IL 44 MASTER
100 Crimmins, Roy Maple Path IL 44 MASTER
101 LaCroix, Ron Appleton WI 40 MASTER

 

Page 3
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
102 Plouff, James De Pere WI 40 MASTER
103 Downey, Mike New Berlin WI 40 MASTER
104 Munnagle, Michael Elm Grove WI 40 MASTER
105 Merkt, Jeff Wauwatosa WI 42 MASTER
106 Stickman, Don Hilbert WI 40 MASTER
107 Kukowski, Jack Badger MN 47 MASTER
108 Robinson, Mark Rockford IL 46 MASTER
109 Kern, Matt Marquette MI 44 MASTER
110 Ward, John Green Bay WI 45 MASTER
111 Miller, Kip Green Bay WI 42 MASTER
112 Lasslett, David Lake Orion MI 48 MASTER
113 Ebert, Jay DePere WI 41 MASTER
114 Jensen, Mark Germantown WI 49 MASTER
115 Holladay, Ed Duluth MN 46 MASTER
116 Jirous, Todd Stevens Point WI 45 MASTER
117 Woody, Tom Madison WI 45 MASTER
118 Stiloski, Steve Jackson WI 44 MASTER
119 Heikenen, Brian White Lake WI 47 MASTER
120 Cooper, Scott Holmen WI 43 MASTER
121 Marvin, Joel Hudson WI 40 MASTER
122 Maierle, Tom Brown Deer WI 40 MASTER
123 Flannery, Mark Plymouth MN 41 MASTER
124 Zimbelman, Rick Grafton WI 40 MASTER
125 Ehrlich, Jeff Cedarburg WI 46 MASTER
126 Cepukenas, Craigh Shorewood WI 41 MASTER
127 Galarneau, Steve Port Washingon WI 49 MASTER
128 Fischer, Rich deerfield WI 42 MASTER
129 Corsi, Steve Madison WI 44 MASTER
130 Ewers, Greg Mineral Point WI 47 MASTER
131 Hoffman, Tim Appleton WI 43 MASTER
132 Weckop, Mitch Green Bay Wi 47 MASTER
133 Huffer, Thomas Green Bay WI 45 MASTER
134 Ottens, Rod Green Bay WI 42 MASTER
135 Ihde, Paul Green Bay WI 44 MASTER
136 Boettge, Jay De Pere WI 43 MASTER
137 Batley, Keith Appleton WI 43 MASTER
138 Freeman, William Green Bay WI 44 MASTER
139 Donley, Brian Madison WI 43 MASTER
140 Larson, Lloyd White Lake WI 44 MASTER
141 Olson, Marty Wausau WI 41 MASTER
142 Krolczyk, Kevin Orono MN 42 MASTER
143 Semenske, John Williams Bay Wi 41 MASTER
144 Outhouse, Brian Oregon WI 40 MASTER
145 Wendel, Rick Birnamwood Wi 40 MASTER
146 Rescorla, Matt Fredonia WI 41 MASTER
147 Kunka, Dennis Washington IL 40 MASTER
148 GHOST, GHOST 99 GHOST
149 Saunders, Elton Neenah WI 33 TANDEM Scot Tuggle
150 Tuggle, Scot Spring Lake MI 33 TANDEM Elton Saunders
151 Kading, Michael Menasha WI 40 TANDEM Terry Prewitt

 

Page 4
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
152 Prewitt, Terry Neenah WI 46 TANDEM Michael Kading
153 Janichek, Dan Appleton WI 29 TANDEM Robert Moore
154 Moore, Robert Dickeyville WI 28 TANDEM Dan Janichek
155 Sparks, Kerry Wisconsin Rapids WI 42 TANDEM Mike Cavnaugh
156 Cavanaugh, Mike Wisconsin Rapids WI 41 TANDEM Kerry Sparks
157 Neidinger, Robert Slinger WI 43 TANDEM Emil Neidinger
158 Neidinger, Emil Slinger WI 64 TANDEM Bob Neidinger
159 Linstedt, James Cambria WI 44 TANDEM John Nettekove
160 Nettekoven, John Oshkosh WI 43 TANDEM Jim Linstedt
161 Schlaeppi, Bret Eau Claire WI 47 TANDEM Blake Schlaepp
162 Schlaeppi, Blake New London WI 49 TANDEM Bret Schlaeppi
163 Grumann, Dave Oconomowoc WI 41 TANDEM Al Grumann
164 Grumann, Al New London WI 37 TANDEM Dave Grumann
165 Cotton, Joe Plattville WI 31 TANDEM Troy McKay
166 McKay, Troy Platteville WI 35 TANDEM Joe Cotton
167 Guerrero, Vince Lake Mills WI 35 TANDEM Rick Wollin
168 Wollin, Rick Waterloo WI 36 TANDEM Vince Guerrero
169 Schuhmacher, Shane Platteville WI 35 TANDEM Chris Kroll
170 Kroll, Chris Lake Mills WI 35 TANDEM Shane Schuhmac
171 Campbell, Rick Sugar Grove IL 44 TANDEM Ed Saloga
172 Saloga, Ed Sugar Grove IL 40 TANDEM Rick Campbell
173 Foley, Kevin McHenry IL 45 TANDEM Howard DeCLeen
174 DeCleen, Howard 35 TANDEM Kevin Foley
175 Russo, Vito Wauwatosa WI 39 TANDEM Dennis Wimmer
176 Wimmer, Dennis Franklin WI 39 TANDEM Vito Russo
177 Arndt, Mike Greenfield WI 40 TANDEM Fred Hubley
178 Hubley, Fred Appleton WI 40 TANDEM Mike Arndt
179 Olson, Cory Wauwatosa WI 38 TANDEM Jeff Hanswirth
180 Hauswirth, Jeff Waukesha WI 38 TANDEM Cory Olson
181 Rotz, Jeffery Rochester MN 30 TANDEM Chris Bowron
182 Bowron, Chris Rochester MN 31 TANDEM Jeffrey Rotz
183 Baumann, Steve Green Bay WI 46 TANDEM Rob Andalman
184 Andelman, Robert Evanston IL 41 TANDEM Steve Baumann
185 Grondin, Paul Dryden MI 62 TANDEM Clark Kent
186 Kent, Clark Lapeer MI 47 TANDEM Paul Grondin
187 Fisher, Jim Sharewood MN 39 TANDEM Kevin Shriver
188 Shriver, Kevin Minneapolis MN 51 TANDEM Jim Fisher
189 Lasslett, Joshua Lake Orion MI 30 TANDEM Dustin Coleman
190 Coleman, Dustin Lake Orion MI 24 TANDEM Josh Lasslett
191 Dziedzic, Mark Cottage Grove WI 31 TANDEM Joel Dziedzic
192 Dziedzic, Joel West Bend WI 29 TANDEM Mark Dziedzic
193 Elliott, Todd Cottage Grove WI 30 TANDEM Brent Brown
194 Brown, Brent Milwaukee WI 31 TANDEM Todd Elliott
195 Wilcox, Mark Delafield WI 44 TANDEM Mike Miller
196 Miller, Mike Menomonee Falls WI 44 TANDEM Mark Wilcox
197 Farrar, Brad Cambridge WI 34 TANDEM Chad Olson
198 Olson, Chad New Berlin WI 34 TANDEM Brad Farrar
199 Wickenkamp, Eric Johnsburg IL 30 TANDEM Nick Low
200 Low, Nick Crystal Lake IL 25 TANDEM Eric Wickenkan
201 Manowske, Pete Malone WI 41 TANDEM Brent Hipke

 

Page 5
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
202 Hipke, Brent 35 TANDEM Pete Manowske
203 Hoyord, Matt Mosinee WI 44 TANDEM Troy Hoyord
204 Hoyord, Troy Mosinee WI 15 TANDEM Matt Hoyord
205 GHOST, GHOST 99 GHOST
206 Stone, Brian Appleton WI 35 SENIOR
207 Jeske, Mark Appleton WI 26 SENIOR
208 Swanstorm, Jeff Appleton WI 30 SENIOR
209 Whitt, Larry New London WI 36 SENIOR
210 Hunter, Harold Belgium WI 39 SENIOR
211 Manzeck, Matt Belgium WI 39 SENIOR
212 Czako, Marcos Lockport IL 32 SENIOR
213 Strauch, Rob Genoa IL 38 SENIOR
214 Stearns, Mark Toluca IL 15 SENIOR
215 CUrtis, Rob Lockport IL 33 SENIOR
216 Anunson, Wade Fitchburg WI 38 SENIOR
217 Wenking, Brian Watertown WI 38 SENIOR
218 Jones, Micah Ferndale MI 30 SENIOR
219 Lynch, Al Denver CO 35 SENIOR
220 Ward, Bob North Aurora IL 39 SENIOR
221 Anderson, Gage Aurora IL 16 JUNIOR
222 Staniszewski, Brian Washington IL 32 SENIOR
223 Major, Dan Milwaukee WI 29 SENIOR
224 Mettelmann, Mark Kaukauna WI 38 SENIOR
225 Anderson, Stephen Racine WI 37 SENIOR
226 Burns, Todd Menominee WI 35 SENIOR
227 Amundson, Todd Dresser WI 37 SENIOR
228 Capelle, Tim Maplewood MN 32 SENIOR
229 Murre, Mike Fond Du Lac WI 38 SENIOR
230 Corteville, Paul Bloomingon IL 26 SENIOR
231 May, Darron Stillwater MN 32 SENIOR
232 Fischer, Mark Milwaukee WI 27 SENIOR
233 Anderson, Russell Milwaukee WI 36 SENIOR
234 Schmidt, Tom Port Washington WI 36 SENIOR
235 Sorensen, Patrick Cedarburg WI 36 SENIOR
236 Sampe, David Mequon WI 38 SENIOR
237 Taylor, Dave Ham Lake MN 33 SENIOR
238 Zimny, Ryan Duluth MN 29 SENIOR
239 Greifenkamp, Dan Menomonee Falls WI 38 SENIOR
240 Evers, Nicolas Sussex WI 39 SENIOR
241 Walczybock, David Clinton Twp. MI 37 SENIOR
242 Landers, Dave Pulaski WI 28 SENIOR
243 Johnson, Hansi Carlton MN 37 SENIOR
244 Kingsbury, Jeremy Sussex WI 30 SENIOR
245 Haro, Kevin Milaukee WI 30 SENIOR
246 Marvin, Glenn Ironwood MI 20 SENIOR
247 Reinders, John Madison WI 29 SENIOR
248 Schaitel, Greg Onalaska WI 31 SENIOR
249 Grieves, Brian Shawano WI 32 SENIOR
250 Vaneyonhoven, Paul Kaukauna WI 25 SENIOR
251 Vanschyndel, Tyler Kaukauna WI 23 SENIOR

 

Page 6
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
252 Schuh, Chad Kaukauna WI 22 SENIOR
253 Vandermause, Jason Ner Franxen Wi 31 SENIOR
254 Krigbaum, Steven Madison WI 39 SENIOR
255 Terreau, Brian Combined Locus WI 22 SENIOR
256 Krolczyk, Michael Fond Du Lac WI 39 SENIOR
257 Czechonski, Andy Neenah Wi 25 SENIOR
258 Milbach, Kevin Plover WI 27 SENIOR
259 Monson, Robert Neenah WI 32 SENIOR
260 Mueller, Sam Madison WI 29 SENIOR
261 Witucki, Peter Madison WI 26 SENIOR
262 Selbig, Bill Madison WI 37 SENIOR
263 Homman, Ryan Antigo WI 26 SENIOR
264 Sturman, Steve Minnetonka MN 30 SENIOR
265 Twigger, Simon Milwaukee Wi 39 SENIOR
266 Mrachek, Mike Crystal Lake IL 28 SENIOR
267 Langhurst, Nathan 28 SENIOR
268 Smith, Jeff 27 SENIOR
269 Larson, Dan Antigo WI 26 SENIOR
270 Harger, Chad Deerbrook Wi 31 SENIOR
271 Loftis, Brent Chesterfield MI 27 SENIOR
272 Knoll, Paul Greenville WI 36 SENIOR
700 Mastalski, Mark Madison WI 35 TANDEM-MIXED Crystal Fankha
701 Fankhauser, Crystal Madison WI 25 TANDEM-MIXED Mark Mastalske
703 Railsback, Brent Mequon WI 44 MASTER

Page 1
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
70 Alley, Ed Naperville IL 53 GRAND-MASTER
7 Amundson, Jeremy Dresser WI 17 JUNIOR
227 Amundson, Todd Dresser WI 37 SENIOR
184 Andelman, Robert Evanston IL 41 TANDEM Steve Baumann
221 Anderson, Gage Aurora IL 16 JUNIOR
39 Anderson, Shannon Buffalo NY 34 SENIOR
225 Anderson, Stephen Racine WI 37 SENIOR
233 Anderson, Russell Milwaukee WI 36 SENIOR
216 Anunson, Wade Fitchburg WI 38 SENIOR
177 Arndt, Mike Greenfield WI 40 TANDEM Fred Hubley
41 Banashak, Jeanette Grand Rapids MI 31 SENIOR
51 Banashak, Julie Milwaukee WI 29 SENIOR
24 Barnes, Jane Sobieski WI 49 MASTER
137 Batley, Keith Appleton WI 43 MASTER
183 Baumann, Steve Green Bay WI 46 TANDEM Rob Andalman
94 Berry, Chris White Lake WI 42 TANDEM-WOMEN Sandi Gallaghe
136 Boettge, Jay De Pere WI 43 MASTER
64 Bornemann, George Antigo WI 54 GRAND-MASTER
182 Bowron, Chris Rochester MN 31 TANDEM Jeffrey Rotz
194 Brown, Brent Milwaukee WI 31 TANDEM Todd Elliott
63 Bruss, Larry Madison WI 55 GRAND-MASTER
96 Buchli, Rich Lake Mills WI 41 MASTER
226 Burns, Todd Menominee WI 35 SENIOR
97 Calhoun, Steve Menomonee Falls WI 46 MASTER
171 Campbell, Rick Sugar Grove IL 44 TANDEM Ed Saloga
228 Capelle, Tim Maplewood MN 32 SENIOR
73 Cardogan, John Sugar Grove IL 51 GRAND-MASTER
156 Cavanaugh, Mike Wisconsin Rapids WI 41 TANDEM Kerry Sparks
126 Cepukenas, Craigh Shorewood WI 41 MASTER
66 Cismoski, joe Oshkosh WI 54 GRAND-MASTER
43 Clarke, Carolyn Glen Ellyn IL 38 SENIOR
190 Coleman, Dustin Lake Orion MI 24 TANDEM Josh Lasslett
50 Cook, Tricia Wenona IL 37 SENIOR
31 Cooper, Amy Holmen WI 42 MASTER
120 Cooper, Scott Holmen WI 43 MASTER
129 Corsi, Steve Madison WI 44 MASTER
230 Corteville, Paul Bloomingon IL 26 SENIOR
165 Cotton, Joe Plattville WI 31 TANDEM Troy McKay
100 Crimmins, Roy Maple Path IL 44 MASTER
215 CUrtis, Rob Lockport IL 33 SENIOR
212 Czako, Marcos Lockport IL 32 SENIOR
257 Czechonski, Andy Neenah Wi 25 SENIOR
33 Dean, Stacey Lac Du Flambeau Wi 41 MASTER
174 DeCleen, Howard 35 TANDEM Kevin Foley
75 DeCleene, Howard Appleton WI 50 GRAND-MASTER
83 Diebel, Matt Madison WI 33 TANDEM-MIXED Rebecca Gass

 

Page 2
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
139 Donley, Brian Madison WI 43 MASTER
103 Downey, Mike New Berlin WI 40 MASTER
191 Dziedzic, Mark Cottage Grove WI 31 TANDEM Joel Dziedzic
192 Dziedzic, Joel West Bend WI 29 TANDEM Mark Dziedzic
113 Ebert, Jay DePere WI 41 MASTER
125 Ehrlich, Jeff Cedarburg WI 46 MASTER
27 Ellenberg, Tracey Sherwood WI 45 MASTER
193 Elliott, Todd Cottage Grove WI 30 TANDEM Brent Brown
240 Evers, Nicolas Sussex WI 39 SENIOR
130 Ewers, Greg Mineral Point WI 47 MASTER
701 Fankhauser, Crystal Madison WI 25 TANDEM-MIXED Mark Mastalske
197 Farrar, Brad Cambridge WI 34 TANDEM Chad Olson
1 Featherly, Mariah Atlantic Mine MI 18 JUNIOR
9 Featherly, Elias Atlantic Mine MI 15 JUNIOR
128 Fischer, Rich deerfield WI 42 MASTER
232 Fischer, Mark Milwaukee WI 27 SENIOR
187 Fisher, Jim Sharewood MN 39 TANDEM Kevin Shriver
123 Flannery, Mark Plymouth MN 41 MASTER
173 Foley, Kevin McHenry IL 45 TANDEM Howard DeCLeen
138 Freeman, William Green Bay WI 44 MASTER
92 Fresonke, Randy Fridley MN 29 TANDEM-MIXED Jessica Gerber
127 Galarneau, Steve Port Washingon WI 49 MASTER
93 Gallagher, Sandi White Lake WI 45 TANDEM-WOMEN Chris Berry
84 Gass, Rebecca Madison WI 31 TANDEM-MIXED Matt Diebel
91 Gerbers, Jessica St. Paul MN 26 TANDEM-MIXED Randy Fresonke
2 GHOST, GHOST 99 GHOST
18 GHOST, GHOST 99 GHOST
23 GHOST, GHOST 99 GHOST
34 GHOST, GHOST 99 GHOST
52 GHOST, GHOST 99 GHOST
80 GHOST, GHOST 99 GHOST
95 GHOST, GHOST 99 GHOST
148 GHOST, GHOST 99 GHOST
205 GHOST, GHOST 99 GHOST
600 GHOST, GHOST Aurora IL 99 GHOST
98 Graber, Jay Pulaski WI 40 MASTER
239 Greifenkamp, Dan Menomonee Falls WI 38 SENIOR
249 Grieves, Brian Shawano WI 32 SENIOR
185 Grondin, Paul Dryden MI 62 TANDEM Clark Kent
163 Grumann, Dave Oconomowoc WI 41 TANDEM Al Grumann
164 Grumann, Al New London WI 37 TANDEM Dave Grumann
167 Guerrero, Vince Lake Mills WI 35 TANDEM Rick Wollin
270 Harger, Chad Deerbrook Wi 31 SENIOR
245 Haro, Kevin Milaukee WI 30 SENIOR
180 Hauswirth, Jeff Waukesha WI 38 TANDEM Cory Olson
119 Heikenen, Brian White Lake WI 47 MASTER
55 Hemenway, Lehr Tolula IC 60 GRAND-MASTER
47 Hickson, Bobbette Wausau WI 36 SENIOR
202 Hipke, Brent 35 TANDEM Pete Manowske
131 Hoffman, Tim Appleton WI 43 MASTER

 

Page 3
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
115 Holladay, Ed Duluth MN 46 MASTER
263 Homman, Ryan Antigo WI 26 SENIOR
89 Horbinski, Julie Wauwatosa WI 29 TANDEM-MIXED Tom Horbinski
90 Horbinski, Tom Wauwatosa WI 35 TANDEM-MIXED Julie Horbinsk
203 Hoyord, Matt Mosinee WI 44 TANDEM Troy Hoyord
204 Hoyord, Troy Mosinee WI 15 TANDEM Matt Hoyord
178 Hubley, Fred Appleton WI 40 TANDEM Mike Arndt
133 Huffer, Thomas Green Bay WI 45 MASTER
210 Hunter, Harold Belgium WI 39 SENIOR
135 Ihde, Paul Green Bay WI 44 MASTER
153 Janichek, Dan Appleton WI 29 TANDEM Robert Moore
114 Jensen, Mark Germantown WI 49 MASTER
207 Jeske, Mark Appleton WI 26 SENIOR
116 Jirous, Todd Stevens Point WI 45 MASTER
22 Johnson, Dana Waukesha WI 36 TANDEM-WOMEN Jamee Peters
87 Johnson, Dan Waukesha WI 35 TANDEM-MIXED Shannon Johnso
88 Johnson, Shannon Waukesha WI 36 TANDEM-MIXED Dan Johnson
243 Johnson, Hansi Carlton MN 37 SENIOR
60 Jones, Robert Waukesha WI 56 GRAND-MASTER
218 Jones, Micah Ferndale MI 30 SENIOR
151 Kading, Michael Menasha WI 40 TANDEM Terry Prewitt
44 Katt-Reinders, Eliza Madison WI 29 SENIOR
186 Kent, Clark Lapeer MI 47 TANDEM Paul Grondin
109 Kern, Matt Marquette MI 44 MASTER
244 Kingsbury, Jeremy Sussex WI 30 SENIOR
272 Knoll, Paul Greenville WI 36 SENIOR
29 Koss, Michelle Bryant WI 45 MASTER
61 Koss, Tom Bryant WI 55 GRAND-MASTER
254 Krigbaum, Steven Madison WI 39 SENIOR
10 Krolczyk, Anthony Orono MN 17 JUNIOR
11 Krolczyk, Casey Orono MN 15 JUNIOR
45 Krolczyk, CC Fond Du Lac WI 37 SENIOR
46 Krolczyk, Molly Madison WI 28 SENIOR
142 Krolczyk, Kevin Orono MN 42 MASTER
256 Krolczyk, Michael Fond Du Lac WI 39 SENIOR
170 Kroll, Chris Lake Mills WI 35 TANDEM Shane Schuhmac
107 Kukowski, Jack Badger MN 47 MASTER
147 Kunka, Dennis Washington IL 40 MASTER
101 LaCroix, Ron Appleton WI 40 MASTER
242 Landers, Dave Pulaski WI 28 SENIOR
267 Langhurst, Nathan 28 SENIOR
140 Larson, Lloyd White Lake WI 44 MASTER
269 Larson, Dan Antigo WI 26 SENIOR
112 Lasslett, David Lake Orion MI 48 MASTER
189 Lasslett, Joshua Lake Orion MI 30 TANDEM Dustin Coleman
159 Linstedt, James Cambria WI 44 TANDEM John Nettekove
271 Loftis, Brent Chesterfield MI 27 SENIOR
62 Loss, Jeff Milwaukee WI 55 GRAND-MASTER
200 Low, Nick Crystal Lake IL 25 TANDEM Eric Wickenkan
219 Lynch, Al Denver CO 35 SENIOR

 

Page 4
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
6 Mackenhirn, Tyler Osceola WI 17 JUNIOR
122 Maierle, Tom Brown Deer WI 40 MASTER
223 Major, Dan Milwaukee WI 29 SENIOR
201 Manowske, Pete Malone WI 41 TANDEM Brent Hipke
211 Manzeck, Matt Belgium WI 39 SENIOR
76 Marvin, Jeff Ironwood MI 50 GRAND-MASTER
121 Marvin, Joel Hudson WI 40 MASTER
246 Marvin, Glenn Ironwood MI 20 SENIOR
700 Mastalski, Mark Madison WI 35 TANDEM-MIXED Crystal Fankha
231 May, Darron Stillwater MN 32 SENIOR
26 McAnulty, Stacy Oregon WI 46 MASTER
74 McAnulty, Jon Oregon WI 51 GRAND-MASTER
79 McCabe, Patrick Saint Germain WI 50 GRAND-MASTER
99 McCaffrey, Bob Sugar Grove IL 44 MASTER
166 McKay, Troy Platteville WI 35 TANDEM Joe Cotton
105 Merkt, Jeff Wauwatosa WI 42 MASTER
224 Mettelmann, Mark Kaukauna WI 38 SENIOR
67 Milbach, Michael Appleton WI 54 GRAND-MASTER
258 Milbach, Kevin Plover WI 27 SENIOR
111 Miller, Kip Green Bay WI 42 MASTER
196 Miller, Mike Menomonee Falls WI 44 TANDEM Mark Wilcox
35 Monson, Katie Neenah WI 35 SENIOR
259 Monson, Robert Neenah WI 32 SENIOR
154 Moore, Robert Dickeyville WI 28 TANDEM Dan Janichek
266 Mrachek, Mike Crystal Lake IL 28 SENIOR
53 Mueller, Mark Spooner WI 63 GRAND-MASTER
260 Mueller, Sam Madison WI 29 SENIOR
104 Munnagle, Michael Elm Grove WI 40 MASTER
229 Murre, Mike Fond Du Lac WI 38 SENIOR
20 Neidinger, Kris Waunakee WI 40 TANDEM-WOMEN Faith Schlaepp
157 Neidinger, Robert Slinger WI 43 TANDEM Emil Neidinger
158 Neidinger, Emil Slinger WI 64 TANDEM Bob Neidinger
160 Nettekoven, John Oshkosh WI 43 TANDEM Jim Linstedt
8 Noe, Daniel Green Bay WI 16 JUNIOR
14 Nothdurft, Georgia Eyota MN 57 GRAND-MASTER
141 Olson, Marty Wausau WI 41 MASTER
179 Olson, Cory Wauwatosa WI 38 TANDEM Jeff Hanswirth
198 Olson, Chad New Berlin WI 34 TANDEM Brad Farrar
134 Ottens, Rod Green Bay WI 42 MASTER
144 Outhouse, Brian Oregon WI 40 MASTER
3 Peabody, Drew Whitewater WI 16 JUNIOR
32 Perkins, Michaellyn Oshkosh WI 42 MASTER
21 Peters, Jamee White Lake WI 46 TANDEM-WOMEN Dana Johnson
15 Pierquet, Vickie Suamico WI 52 GRAND-MASTER
58 Pierquet, Dick Lt Suamico WI 57 GRAND-MASTER
65 Pierquet, Tom Suamico WI 54 GRAND-MASTER
102 Plouff, James De Pere WI 40 MASTER
152 Prewitt, Terry Neenah WI 46 TANDEM Michael Kading
703 Railsback, Brent Mequon WI 44 MASTER
247 Reinders, John Madison WI 29 SENIOR

 

Page 5
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
146 Rescorla, Matt Fredonia WI 41 MASTER
108 Robinson, Mark Rockford IL 46 MASTER
17 Rohr, Jean Denmark WI 50 GRAND-MASTER
72 Rohr, Randall Denmark WI 52 GRAND-MASTER
181 Rotz, Jeffery Rochester MN 30 TANDEM Chris Bowron
5 Roveda, Alex Batwa IL 15 JUNIOR
38 Roveda, Tracey Batwa IL 40 MASTER
37 Russo, Ursala Wauwatosa WI 38 SENIOR
175 Russo, Vito Wauwatosa WI 39 TANDEM Dennis Wimmer
172 Saloga, Ed Sugar Grove IL 40 TANDEM Rick Campbell
236 Sampe, David Mequon WI 38 SENIOR
68 Sarnwick, Richard Shawano WI 54 GRAND-MASTER
149 Saunders, Elton Neenah WI 33 TANDEM Scot Tuggle
81 Scaife, Muriel Metamora IL 41 TANDEM-MIXED Mark Scaife
82 Scaife, Mark Metamora IL 41 TANDEM-MIXED Muriel Scaife
248 Schaitel, Greg Onalaska WI 31 SENIOR
19 Schlaeppi, Faith New London WI 48 TANDEM-WOMEN Kris Neidinger
161 Schlaeppi, Bret Eau Claire WI 47 TANDEM Blake Schlaepp
162 Schlaeppi, Blake New London WI 49 TANDEM Bret Schlaeppi
234 Schmidt, Tom Port Washington WI 36 SENIOR
25 Schneider, Pam Sun Prarie WI 49 MASTER
252 Schuh, Chad Kaukauna WI 22 SENIOR
169 Schuhmacher, Shane Platteville WI 35 TANDEM Chris Kroll
262 Selbig, Bill Madison WI 37 SENIOR
143 Semenske, John Williams Bay Wi 41 MASTER
12 Sharp, Kai Atlantic Mine MI 15 JUNIOR
28 Sharp, Wendy Atlantic Mine MI 45 MASTER
188 Shriver, Kevin Minneapolis MN 51 TANDEM Jim Fisher
54 Sklavos, Mike Whitewater WI 61 GRAND-MASTER
268 Smith, Jeff 27 SENIOR
235 Sorensen, Patrick Cedarburg WI 36 SENIOR
56 Soumis, Dale Antigo WI 59 GRAND-MASTER
69 Southard, Greg Menasha WI 53 GRAND-MASTER
155 Sparks, Kerry Wisconsin Rapids WI 42 TANDEM Mike Cavnaugh
59 Stalheim, Scott Medford WI 57 GRAND-MASTER
222 Staniszewski, Brian Washington IL 32 SENIOR
4 Stearns, Shane Toluca IL 15 JUNIOR
214 Stearns, Mark Toluca IL 15 SENIOR
40 Stevens, Katie Oregon WI 29 SENIOR
106 Stickman, Don Hilbert WI 40 MASTER
118 Stiloski, Steve Jackson WI 44 MASTER
206 Stone, Brian Appleton WI 35 SENIOR
213 Strauch, Rob Genoa IL 38 SENIOR
48 Sturman, Heidi Minnetonka MN 29 SENIOR
264 Sturman, Steve Minnetonka MN 30 SENIOR
208 Swanstorm, Jeff Appleton WI 30 SENIOR
36 Swanstrom, Bethany Appleton WI 28 SENIOR
57 Sykora, Dave Green Bay Wi 59 GRAND-MASTER
237 Taylor, Dave Ham Lake MN 33 SENIOR
77 Terreau, Mark Oshkosh WI 50 GRAND-MASTER

 

Page 6
ENTRY LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
255 Terreau, Brian Combined Locus WI 22 SENIOR
30 Trebitz, Anett Duluth MN 43 MASTER
150 Tuggle, Scot Spring Lake MI 33 TANDEM Elton Saunders
265 Twigger, Simon Milwaukee Wi 39 SENIOR
253 Vandermause, Jason Ner Franxen Wi 31 SENIOR
250 Vaneyonhoven, Paul Kaukauna WI 25 SENIOR
251 Vanschyndel, Tyler Kaukauna WI 23 SENIOR
85 Vuyk, Brett West Bend WI 40 TANDEM-MIXED Barbara Vuyk
86 Vuyk, Barbara West Bend WI 44 TANDEM-MIXED Brett Vuyk
241 Walczybock, David Clinton Twp. MI 37 SENIOR
110 Ward, John Green Bay WI 45 MASTER
220 Ward, Bob North Aurora IL 39 SENIOR
132 Weckop, Mitch Green Bay Wi 47 MASTER
145 Wendel, Rick Birnamwood Wi 40 MASTER
217 Wenking, Brian Watertown WI 38 SENIOR
78 Werning, Jon Brookfield WI 50 GRAND-MASTER
209 Whitt, Larry New London WI 36 SENIOR
199 Wickenkamp, Eric Johnsburg IL 30 TANDEM Nick Low
16 Widmer, Sue Luyemburg WI 52 GRAND-MASTER
49 Widmer, Abby Luyemburg WI 24 SENIOR
71 Widmer, John Luyemburg Wi 53 GRAND-MASTER
195 Wilcox, Mark Delafield WI 44 TANDEM Mike Miller
176 Wimmer, Dennis Franklin WI 39 TANDEM Vito Russo
261 Witucki, Peter Madison WI 26 SENIOR
42 Wolf, Molly Crystal Lake IL 39 SENIOR
168 Wollin, Rick Waterloo WI 36 TANDEM Vince Guerrero
117 Woody, Tom Madison WI 45 MASTER
124 Zimbelman, Rick Grafton WI 40 MASTER
238 Zimny, Ryan Duluth MN 29 SENIOR

Competitors that did not finish

Bib Name City ST Age Class Partner
=== ==================== ================ == === ============ ==============
12 Sharp, Kai Atlantic Mine MI 15 JUNIOR 14 Nothdurft, Georgia Eyota MN 57 GRAND-MASTER 26 McAnulty, Stacy Oregon WI 46 MASTER 28 Sharp, Wendy Atlantic Mine MI 45 MASTER 32 Perkins, Michaellyn Oshkosh WI 42 MASTER
33 Dean, Stacey Lac Du Flambeau Wi 41 MASTER 39 Anderson, Shannon Buffalo NY 34 SENIOR 41 Banashak, Jeanette Grand Rapids MI 31 SENIOR 42 Wolf, Molly Crystal Lake IL 39 SENIOR 43 Clarke, Carolyn Glen Ellyn IL 38 SENIOR 45 Krolczyk, CC Fond Du Lac WI 37 SENIOR 47 Hickson, Bobbette Wausau WI 36 SENIOR
48 Sturman, Heidi Minnetonka MN 29 SENIOR 50 Cook, Tricia Wenona IL 37 SENIOR 55 Hemenway, Lehr Tolula IC 60 GRAND-MASTER 58 Pierquet, Dick Lt Suamico WI 57 GRAND-MASTER 60 Jones, Robert Waukesha WI 56 GRAND-MASTER 70 Alley, Ed Naperville IL 53 GRAND-MASTER 71 Widmer, John Luyemburg Wi 53 GRAND-MASTER 75 DeCleene, Howard Appleton WI 50 GRAND-MASTER 77 Terreau, Mark Oshkosh WI 50 GRAND-MASTER 97 Calhoun, Steve Menomonee Falls WI 46 MASTER 112 Lasslett, David Lake Orion MI 48 MASTER 113 Ebert, Jay DePere WI 41 MASTER 119 Heikenen, Brian White Lake WI 47 MASTER 122 Maierle, Tom Brown Deer WI 40 MASTER 136 Boettge, Jay De Pere WI 43 MASTER 138 Freeman, William Green Bay WI 44 MASTER 155 Sparks, Kerry Wisconsin Rapids WI 42 TANDEM Mike Cavnaugh 156 Cavanaugh, Mike Wisconsin Rapids WI 41 TANDEM Kerry Sparks 173 Foley, Kevin McHenry IL 45 TANDEM Howard DeCLeen 185 Grondin, Paul Dryden MI 62 TANDEM Clark Kent 186 Kent, Clark Lapeer MI 47 TANDEM Paul Grondin 189 Lasslett, Joshua Lake Orion MI 30 TANDEM Dustin Coleman 190 Coleman, Dustin Lake Orion MI 24 TANDEM Josh Lasslett 210 Hunter, Harold Belgium WI 39 SENIOR 212 Czako, Marcos Lockport IL 32 SENIOR 216 Anunson, Wade Fitchburg WI 38 SENIOR 218 Jones, Micah Ferndale MI 30 SENIOR 226 Burns, Todd Menominee WI 35 SENIOR 229 Murre, Mike Fond Du Lac WI 38 SENIOR 230 Corteville, Paul Bloomingon IL 26 SENIOR 232 Fischer, Mark Milwaukee WI 27 SENIOR 243 Johnson, Hansi Carlton MN 37 SENIOR 255 Terreau, Brian Combined Locus WI 22 SENIOR 267 Langhurst, Nathan 28 SENIOR 268 Smith, Jeff 27 SENIOR 269 Larson, Dan Antigo WI 26 SENIOR 700 Mastalski, Mark Madison WI 35 TANDEM-MIXED Crystal Fankha 701 Fankhauser, Crystal Madison WI 25 TANDEM-MIXED Mark Mastalske 703 Railsback, Brent Mequon WI 44 MASTER

Page 1
START LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Start at Check Bib Name Class Sex Partner
======== ===== === ====================== =========== === ===========
08:30:00 _____ 1 Mariah Featherly JUNIOR F
08:30:30 _____ 2 GHOST GHOST GHOST X
08:31:00 _____ 3 Drew Peabody JUNIOR M
08:31:30 _____ 4 Shane Stearns JUNIOR M
08:32:00 _____ 5 Alex Roveda JUNIOR M
08:32:30 _____ 6 Tyler Mackenhirn JUNIOR M
08:33:00 _____ 7 Jeremy Amundson JUNIOR M
08:33:30 _____ 8 Daniel Noe JUNIOR M
08:34:00 _____ 9 Elias Featherly JUNIOR M
08:34:30 _____ 10 Anthony Krolczyk JUNIOR M
08:35:00 _____ 11 Casey Krolczyk JUNIOR M
08:35:30 _____ 12 Kai Sharp JUNIOR M
08:36:00 _____ 221 Gage Anderson JUNIOR M
08:36:30 _____ 14 Georgia Nothdurft GRAND-MASTER F
08:37:00 _____ 15 Vickie Pierquet GRAND-MASTER F
08:37:30 _____ 16 Sue Widmer GRAND-MASTER F
08:38:00 _____ 17 Jean Rohr GRAND-MASTER F
08:38:30 _____ 18 GHOST GHOST GHOST X
08:39:00 _____ 19 Faith Schlaeppi TANDEM-WOMEN F Kris Neidinger
08:39:00 _____ 20 Kris Neidinger TANDEM-WOMEN F Faith Schlaeppi
08:39:30 _____ 21 Jamee Peters TANDEM-WOMEN F Dana Johnson
08:39:30 _____ 22 Dana Johnson TANDEM-WOMEN F Jamee Peters
08:40:00 _____ 93 Sandi Gallagher TANDEM-WOMEN F Chris Berry
08:40:00 _____ 94 Chris Berry TANDEM-WOMEN F Sandi Gallagher
08:40:30 _____ 23 GHOST GHOST GHOST X
08:41:00 _____ 24 Jane Barnes MASTER F
08:41:30 _____ 25 Pam Schneider MASTER F
08:42:00 _____ 26 Stacy McAnulty MASTER F
08:42:30 _____ 27 Tracey Ellenberg MASTER F
08:43:00 _____ 28 Wendy Sharp MASTER F
08:43:30 _____ 29 Michelle Koss MASTER F
08:44:00 _____ 30 Anett Trebitz MASTER F
08:44:30 _____ 31 Amy Cooper MASTER F
08:45:00 _____ 32 Michaellyn Perkins MASTER F
08:45:30 _____ 33 Stacey Dean MASTER F
08:46:00 _____ 34 GHOST GHOST GHOST X
08:46:30 _____ 35 Katie Monson SENIOR F
08:47:00 _____ 36 Bethany Swanstrom SENIOR F
08:47:30 _____ 37 Ursala Russo SENIOR F
08:48:00 _____ 38 Tracey Roveda MASTER F
08:48:30 _____ 39 Shannon Anderson SENIOR F
08:49:00 _____ 40 Katie Stevens SENIOR F
08:49:30 _____ 41 Jeanette Banashak SENIOR F
08:50:00 _____ 42 Molly Wolf SENIOR F
08:50:30 _____ 43 Carolyn Clarke SENIOR F
08:51:00 _____ 44 Elizabeth Katt-Reinde SENIOR F

 

Page 2
START LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Start at Check Bib Name Class Sex Partner
======== ===== === ====================== =========== === ===========
08:51:30 _____ 45 CC Krolczyk SENIOR F
08:52:00 _____ 46 Molly Krolczyk SENIOR F
08:52:30 _____ 47 Bobbette Hickson SENIOR F
08:53:00 _____ 48 Heidi Sturman SENIOR F
08:53:30 _____ 49 Abby Widmer SENIOR F
08:54:00 _____ 50 Tricia Cook SENIOR F
08:54:30 _____ 51 Julie Banashak SENIOR F
08:55:00 _____ 52 GHOST GHOST GHOST X
08:55:30 _____ 53 Mark Mueller GRAND-MASTER M
08:56:00 _____ 54 Mike Sklavos GRAND-MASTER M
08:56:30 _____ 55 Lehr Hemenway GRAND-MASTER M
08:57:00 _____ 56 Dale Soumis GRAND-MASTER M
08:57:30 _____ 57 Dave Sykora GRAND-MASTER M
08:58:00 _____ 58 Dick Pierquet GRAND-MASTER M
08:58:30 _____ 59 Scott Stalheim GRAND-MASTER M
08:59:00 _____ 60 Robert Jones GRAND-MASTER M
08:59:30 _____ 61 Tom Koss GRAND-MASTER M
09:00:00 _____ 62 Jeff Loss GRAND-MASTER M
09:00:30 _____ 63 Larry Bruss GRAND-MASTER M
09:01:00 _____ 64 George Bornemann GRAND-MASTER M
09:01:30 _____ 65 Tom Pierquet GRAND-MASTER M
09:02:00 _____ 66 joe Cismoski GRAND-MASTER M
09:02:30 _____ 67 Michael Milbach GRAND-MASTER M
09:03:00 _____ 68 Richard Sarnwick GRAND-MASTER M
09:03:30 _____ 69 Greg Southard GRAND-MASTER M
09:04:00 _____ 70 Ed Alley GRAND-MASTER M
09:04:30 _____ 71 John Widmer GRAND-MASTER M
09:05:00 _____ 72 Randall Rohr GRAND-MASTER M
09:05:30 _____ 73 John Cardogan GRAND-MASTER M
09:06:00 _____ 74 Jon McAnulty GRAND-MASTER M
09:06:30 _____ 75 Howard DeCleene GRAND-MASTER M
09:07:00 _____ 76 Jeff Marvin GRAND-MASTER M
09:07:30 _____ 77 Mark Terreau GRAND-MASTER M
09:08:00 _____ 78 Jon Werning GRAND-MASTER M
09:08:30 _____ 79 Patrick McCabe GRAND-MASTER M
09:09:00 _____ 80 GHOST GHOST GHOST X
09:09:30 _____ 81 Muriel Scaife TANDEM-MIXED F Mark Scaife
09:09:30 _____ 82 Mark Scaife TANDEM-MIXED M Muriel Scaife
09:10:00 _____ 83 Matt Diebel TANDEM-MIXED M Rebecca Gass
09:10:00 _____ 84 Rebecca Gass TANDEM-MIXED F Matt Diebel
09:10:30 _____ 85 Brett Vuyk TANDEM-MIXED M Barbara Vuyk
09:10:30 _____ 86 Barbara Vuyk TANDEM-MIXED F Brett Vuyk
09:11:00 _____ 87 Dan Johnson TANDEM-MIXED M Shannon Johnson
09:11:00 _____ 88 Shannon Johnson TANDEM-MIXED F Dan Johnson
09:11:30 _____ 89 Julie Horbinski TANDEM-MIXED F Tom Horbinski
09:11:30 _____ 90 Tom Horbinski TANDEM-MIXED M Julie Horbinski
09:12:00 _____ 91 Jessica Gerbers TANDEM-MIXED F Randy Fresonke
09:12:00 _____ 92 Randy Fresonke TANDEM-MIXED M Jessica Gerbers
09:12:30 _____ 700 Mark Mastalski TANDEM-MIXED M Crystal Fankhau
09:12:30 _____ 701 Crystal Fankhauser TANDEM-MIXED F Mark Mastalske

 

Page 3
START LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Start at Check Bib Name Class Sex Partner
======== ===== === ====================== =========== === ===========
09:13:00 _____ 95 GHOST GHOST GHOST X
09:13:30 _____ 96 Rich Buchli MASTER M
09:14:00 _____ 97 Steve Calhoun MASTER M
09:14:30 _____ 98 Jay Graber MASTER M
09:15:00 _____ 99 Bob McCaffrey MASTER M
09:15:30 _____ 100 Roy Crimmins MASTER M
09:16:00 _____ 101 Ron LaCroix MASTER M
09:16:30 _____ 102 James Plouff MASTER M
09:17:00 _____ 103 Mike Downey MASTER M
09:17:30 _____ 104 Michael Munnagle MASTER M
09:18:00 _____ 105 Jeff Merkt MASTER M
09:18:30 _____ 106 Don Stickman MASTER M
09:19:00 _____ 107 Jack Kukowski MASTER M
09:19:30 _____ 108 Mark Robinson MASTER M
09:20:00 _____ 109 Matt Kern MASTER M
09:20:30 _____ 110 John Ward MASTER M
09:21:00 _____ 111 Kip Miller MASTER M
09:21:30 _____ 112 David Lasslett MASTER M
09:22:00 _____ 113 Jay Ebert MASTER M
09:22:30 _____ 114 Mark Jensen MASTER M
09:23:00 _____ 115 Ed Holladay MASTER M
09:23:30 _____ 116 Todd Jirous MASTER M
09:24:00 _____ 117 Tom Woody MASTER M
09:24:30 _____ 118 Steve Stiloski MASTER M
09:25:00 _____ 703 Brent Railsback MASTER M
09:25:30 _____ 120 Scott Cooper MASTER M
09:26:00 _____ 121 Joel Marvin MASTER M
09:26:30 _____ 122 Tom Maierle MASTER M
09:27:00 _____ 123 Mark Flannery MASTER M
09:27:30 _____ 124 Rick Zimbelman MASTER M
09:28:00 _____ 125 Jeff Ehrlich MASTER M
09:28:30 _____ 126 Craigh Cepukenas MASTER M
09:29:00 _____ 127 Steve Galarneau MASTER M
09:29:30 _____ 128 Rich Fischer MASTER M
09:30:00 _____ 129 Steve Corsi MASTER M
09:30:30 _____ 130 Greg Ewers MASTER M
09:31:00 _____ 131 Tim Hoffman MASTER M
09:31:30 _____ 132 Mitch Weckop MASTER M
09:32:00 _____ 133 Thomas Huffer MASTER M
09:32:30 _____ 134 Rod Ottens MASTER M
09:33:00 _____ 135 Paul Ihde MASTER M
09:33:30 _____ 136 Jay Boettge MASTER M
09:34:00 _____ 137 Keith Batley MASTER M
09:34:30 _____ 138 William Freeman MASTER M
09:35:00 _____ 139 Brian Donley MASTER M
09:35:30 _____ 140 Lloyd Larson MASTER M
09:36:00 _____ 141 Marty Olson MASTER M
09:36:30 _____ 142 Kevin Krolczyk MASTER M
09:37:00 _____ 143 John Semenske MASTER M
09:37:30 _____ 144 Brian Outhouse MASTER M

 

Page 4
START LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Start at Check Bib Name Class Sex Partner
======== ===== === ====================== =========== === ===========
09:38:00 _____ 145 Rick Wendel MASTER M
09:38:30 _____ 146 Matt Rescorla MASTER M
09:39:00 _____ 119 Brian Heikenen MASTER M
09:39:30 _____ 147 Dennis Kunka MASTER M
09:40:00 _____ 148 GHOST GHOST GHOST X
09:40:30 _____ 149 Elton Saunders TANDEM M Scot Tuggle
09:40:30 _____ 150 Scot Tuggle TANDEM M Elton Saunders
09:41:00 _____ 151 Michael Kading TANDEM M Terry Prewitt
09:41:00 _____ 152 Terry Prewitt TANDEM M Michael Kading
09:41:30 _____ 153 Dan Janichek TANDEM M Robert Moore
09:41:30 _____ 154 Robert Moore TANDEM M Dan Janichek
09:42:00 _____ 155 Kerry Sparks TANDEM M Mike Cavnaugh
09:42:00 _____ 156 Mike Cavanaugh TANDEM M Kerry Sparks
09:42:30 _____ 157 Robert Neidinger TANDEM M Emil Neidinger
09:42:30 _____ 158 Emil Neidinger TANDEM M Bob Neidinger
09:43:00 _____ 159 James Linstedt TANDEM M John Nettekoven
09:43:00 _____ 160 John Nettekoven TANDEM M Jim Linstedt
09:43:30 _____ 161 Bret Schlaeppi TANDEM M Blake Schlaeppi
09:43:30 _____ 162 Blake Schlaeppi TANDEM M Bret Schlaeppi
09:44:00 _____ 163 Dave Grumann TANDEM M Al Grumann
09:44:00 _____ 164 Al Grumann TANDEM M Dave Grumann
09:44:30 _____ 165 Joe Cotton TANDEM M Troy McKay
09:44:30 _____ 166 Troy McKay TANDEM M Joe Cotton
09:45:00 _____ 167 Vince Guerrero TANDEM M Rick Wollin
09:45:00 _____ 168 Rick Wollin TANDEM M Vince Guerrero
09:45:30 _____ 169 Shane Schuhmacher TANDEM M Chris Kroll
09:45:30 _____ 170 Chris Kroll TANDEM M Shane Schuhmach
09:46:00 _____ 171 Rick Campbell TANDEM M Ed Saloga
09:46:00 _____ 172 Ed Saloga TANDEM M Rick Campbell
09:46:30 _____ 173 Kevin Foley TANDEM M Howard DeCLeen
09:46:30 _____ 174 Howard DeCleen TANDEM M Kevin Foley
09:47:00 _____ 175 Vito Russo TANDEM M Dennis Wimmer
09:47:00 _____ 176 Dennis Wimmer TANDEM M Vito Russo
09:47:30 _____ 177 Mike Arndt TANDEM M Fred Hubley
09:47:30 _____ 178 Fred Hubley TANDEM M Mike Arndt
09:48:00 _____ 179 Cory Olson TANDEM M Jeff Hanswirth
09:48:00 _____ 180 Jeff Hauswirth TANDEM M Cory Olson
09:48:30 _____ 181 Jeffery Rotz TANDEM M Chris Bowron
09:48:30 _____ 182 Chris Bowron TANDEM M Jeffrey Rotz
09:49:00 _____ 183 Steve Baumann TANDEM M Rob Andalman
09:49:00 _____ 184 Robert Andelman TANDEM M Steve Baumann
09:49:30 _____ 185 Paul Grondin TANDEM M Clark Kent
09:49:30 _____ 186 Clark Kent TANDEM M Paul Grondin
09:50:00 _____ 187 Jim Fisher TANDEM M Kevin Shriver
09:50:00 _____ 188 Kevin Shriver TANDEM M Jim Fisher
09:50:30 _____ 189 Joshua Lasslett TANDEM M Dustin Coleman
09:50:30 _____ 190 Dustin Coleman TANDEM M Josh Lasslett
09:51:00 _____ 191 Mark Dziedzic TANDEM M Joel Dziedzic
09:51:00 _____ 192 Joel Dziedzic TANDEM M Mark Dziedzic
09:51:30 _____ 193 Todd Elliott TANDEM M Brent Brown

 

Page 5
START LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Start at Check Bib Name Class Sex Partner
======== ===== === ====================== =========== === ===========
09:51:30 _____ 194 Brent Brown TANDEM M Todd Elliott
09:52:00 _____ 195 Mark Wilcox TANDEM M Mike Miller
09:52:00 _____ 196 Mike Miller TANDEM M Mark Wilcox
09:52:30 _____ 197 Brad Farrar TANDEM M Chad Olson
09:52:30 _____ 198 Chad Olson TANDEM M Brad Farrar
09:53:00 _____ 199 Eric Wickenkamp TANDEM M Nick Low
09:53:00 _____ 200 Nick Low TANDEM M Eric Wickenkanp
09:53:30 _____ 201 Pete Manowske TANDEM M Brent Hipke
09:53:30 _____ 202 Brent Hipke TANDEM M Pete Manowske
09:54:00 _____ 203 Matt Hoyord TANDEM M Troy Hoyord
09:54:00 _____ 204 Troy Hoyord TANDEM M Matt Hoyord
09:54:30 _____ 205 GHOST GHOST GHOST X
09:55:00 _____ 206 Brian Stone SENIOR M
09:55:30 _____ 207 Mark Jeske SENIOR M
09:56:00 _____ 208 Jeff Swanstorm SENIOR M
09:56:30 _____ 209 Larry Whitt SENIOR M
09:57:00 _____ 210 Harold Hunter SENIOR M
09:57:30 _____ 211 Matt Manzeck SENIOR M
09:58:00 _____ 212 Marcos Czako SENIOR M
09:58:30 _____ 213 Rob Strauch SENIOR M
09:59:00 _____ 214 Mark Stearns SENIOR M
09:59:30 _____ 215 Rob CUrtis SENIOR M
10:00:00 _____ 216 Wade Anunson SENIOR M
10:00:30 _____ 217 Brian Wenking SENIOR M
10:01:00 _____ 218 Micah Jones SENIOR M
10:01:30 _____ 219 Al Lynch SENIOR M
10:02:00 _____ 220 Bob Ward SENIOR M
10:02:30 _____ 600 GHOST GHOST GHOST X
10:03:00 _____ 222 Brian Staniszewski SENIOR M
10:03:30 _____ 223 Dan Major SENIOR M
10:04:00 _____ 224 Mark Mettelmann SENIOR M
10:04:30 _____ 225 Stephen Anderson SENIOR M
10:05:00 _____ 226 Todd Burns SENIOR M
10:05:30 _____ 227 Todd Amundson SENIOR M
10:06:00 _____ 228 Tim Capelle SENIOR M
10:06:30 _____ 229 Mike Murre SENIOR M
10:07:00 _____ 230 Paul Corteville SENIOR M
10:07:30 _____ 231 Darron May SENIOR M
10:08:00 _____ 232 Mark Fischer SENIOR M
10:08:30 _____ 233 Russell Anderson SENIOR M
10:09:00 _____ 234 Tom Schmidt SENIOR M
10:09:30 _____ 235 Patrick Sorensen SENIOR M
10:10:00 _____ 236 David Sampe SENIOR M
10:10:30 _____ 237 Dave Taylor SENIOR M
10:11:00 _____ 238 Ryan Zimny SENIOR M
10:11:30 _____ 239 Dan Greifenkamp SENIOR M
10:12:00 _____ 240 Nicolas Evers SENIOR M
10:12:30 _____ 241 David Walczybock SENIOR M
10:13:00 _____ 242 Dave Landers SENIOR M
10:13:30 _____ 243 Hansi Johnson SENIOR M

 

Page 6
START LIST
WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Start at Check Bib Name Class Sex Partner
======== ===== === ====================== =========== === ===========
10:14:00 _____ 244 Jeremy Kingsbury SENIOR M
10:14:30 _____ 245 Kevin Haro SENIOR M
10:15:00 _____ 246 Glenn Marvin SENIOR M
10:15:30 _____ 247 John Reinders SENIOR M
10:16:00 _____ 248 Greg Schaitel SENIOR M
10:16:30 _____ 249 Brian Grieves SENIOR M
10:17:00 _____ 250 Paul Vaneyonhoven SENIOR M
10:17:30 _____ 251 Tyler Vanschyndel SENIOR M
10:18:00 _____ 252 Chad Schuh SENIOR M
10:18:30 _____ 253 Jason Vandermause SENIOR M
10:19:00 _____ 254 Steven Krigbaum SENIOR M
10:19:30 _____ 255 Brian Terreau SENIOR M
10:20:00 _____ 256 Michael Krolczyk SENIOR M
10:20:30 _____ 257 Andy Czechonski SENIOR M
10:21:00 _____ 258 Kevin Milbach SENIOR M
10:21:30 _____ 259 Robert Monson SENIOR M
10:22:00 _____ 260 Sam Mueller SENIOR M
10:22:30 _____ 261 Peter Witucki SENIOR M
10:23:00 _____ 262 Bill Selbig SENIOR M
10:23:30 _____ 263 Ryan Homman SENIOR M
10:24:00 _____ 264 Steve Sturman SENIOR M
10:24:30 _____ 265 Simon Twigger SENIOR M
10:25:00 _____ 266 Mike Mrachek SENIOR M
10:25:30 _____ 267 Nathan Langhurst SENIOR M
10:26:00 _____ 268 Jeff Smith SENIOR M
10:26:30 _____ 269 Dan Larson SENIOR M
10:27:00 _____ 270 Chad Harger SENIOR M
10:27:30 _____ 271 Brent Loftis SENIOR M
10:28:00 _____ 272 Paul Knoll SENIOR M

WOLFMAN TRIATHLON

September 8, 2007 - Langlade, Wisconsin

Database Statistics

Sex = F 45 16.1%
Sex = M 220 78.9%

State = CO 1 0.4%
State = IC 1 0.4%
State = IL 30 10.8%
State = MI 17 6.1%
State = MN 21 7.5%
State = NY 1 0.4%
State = WI 191 68.5%

Class = GRAND-MASTER 31 11.1%
Class = JUNIOR 12 4.3%
Class = MASTER 64 22.9%
Class = SENIOR 82 29.4%
Class = TANDEM 56 20.1%
Class = TANDEM-MIXED 14 5.0%
Class = TANDEM-WOMEN 6 2.2%

Age = 15 7 2.5%
Age = 16 3 1.1%
Age = 17 3 1.1%
Age = 18 1 0.4%
Age = 20 1 0.4%
Age = 22 2 0.7%
Age = 23 1 0.4%
Age = 24 2 0.7%
Age = 25 4 1.4%
Age = 26 6 2.2%
Age = 27 4 1.4%
Age = 28 6 2.2%
Age = 29 12 4.3%
Age = 30 9 3.2%
Age = 31 9 3.2%
Age = 32 6 2.2%
Age = 33 5 1.8%
Age = 34 3 1.1%
Age = 35 13 4.7%
Age = 36 9 3.2%
Age = 37 8 2.9%
Age = 38 11 3.9%
Age = 39 11 3.9%
Age = 40 19 6.8%
Age = 41 14 5.0%
Age = 42 9 3.2%
Age = 43 8 2.9%
Age = 44 15 5.4%
Age = 45 9 3.2%
Age = 46 8 2.9%
Age = 47 6 2.2%
Age = 48 2 0.7%
Age = 49 5 1.8%
Age = 50 6 2.2%
Age = 51 3 1.1%
Age = 52 3 1.1%
Age = 53 3 1.1%
Age = 54 5 1.8%
Age = 55 3 1.1%
Age = 56 1 0.4%
Age = 57 3 1.1%
Age = 59 2 0.7%
Age = 60 1 0.4%
Age = 61 1 0.4%
Age = 62 1 0.4%
Age = 63 1 0.4%
Age = 64 1 0.4%